Fundstrat: Pozitivní výhled do 2019

Ačkoli se tržní letargie roku 2018 protáhla i do začátku letošního roku, tedy kromě nečekaného pátečního růstu, začínají analytici hýřit opatrným optimismem. Známá analytická společnost se zaměřením na kryptoměny – Fundstrat Advisors – publikovala analýzu, kde ukazuje, proč bychom měli být pozitivní.

Fundstrat očekává zlepšení fundamentů

Spoluzakladatel Fundstratu Tommy Lee nedávno ve svém tweetu popsal, jak se tržní nálada může změnit z negativní na jednoznačně pozitivní, a to již v tomto roce. Firma ve své analýze vzala v úvahu makroekonomické a technické ukazatele, obchodní objemy, přínosy blockchainové technologie a trendy v investování.

Na obrázku můžete vidět, že Fundstrat vidí velké zlepšení u celkem devíti ukazatelů.

V první řadě firma pro příští měsíce očekává pokles hodnoty amerického dolaru, čímž se spustí opačný (tedy pozitivní) vývoj ceny Bitcoinu. Další očekávání se týká akciových trhů – vyvíjející se trhy by měly ve výnosech překonat americké akciové trhy i trhy dluhopisů a podobných aktiv. To opět zapůsobí pozitivně na kryptoměnové trhy, které obvykle rostou, když je na trzích chuť k riskování. Často ale nemají s běžnými trhy žádnou korelaci.

Analytici Fundstratu jsou přesvědčeni, že institucionální investoři začnou pomalu pronikat na kryptoměnové trhy, hlavně díky vývoji na poli regulace a služeb úschovy pro velké investory (custody). Prozatím existuje podezření, že nejeden velký investor nakupuje na OTC trzích, aby neovlivnil cenu Bitcoinu. Příliv investorů může zlepšit také nedávné rozhodnutí burzy Binance akceptovat kreditní karty, nebo fakt, že Lightning Network může brzy dosáhnout „kritické velikosti“. Uškodit nemůže ani prvotní veřejná nabídka akcií takových firem, jako jsou Bitmain, Bitfury a dalších známých jmen. Fundstrat svou analýzu uzavírá slovy:

„Detailně jsme popsali trendy a faktory, které budou v roce 2019 ovlivňovat digitální měny. Tyto faktory jsou spíše pozitivní, než negativní. … Výhled pro Bitcoin je tedy pro tento rok vcelku pozitivní.“

Je to také sotva týden, co Tommy Lee uvedl v interview pro Fox News, proč si myslí, že rovnovážná cena pro Bitcoin by měla být někde kolem 25.000$.

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE