Čeká nás neklidné období?

Dlouhodobí držitelé BTC se probouzejí ze spánku

Velryby vládnou mořím, stejně jak příslovečnému moři kryptoměn. Velryby, které drží miliony, nebo dokonce miliardy dolarů v kryptoměnách, můžou změnit celý ekosystém jako mávnutím kouzelného proutku. Jejich tajnými zbraněmi jsou velké objednávky na burzách a přesunování mincí z adresy na adresu aby zažehly zájem ostatních účastníků trhu.

Nedávná zpráva agentury Bloomberg odhalila, že velryby se začínají probouzet a to znamená, že v dalších měsících bude následovat chaos.

Olga Kharif z Flipside Crypto v říjnu zveřejnila, že mnoho dlouhodobých držitelů (hodlerů) BTC, kteří se svých mincí nedotkli 6 – 30 měsíců, začalo najednou jednat. Od října tento trend na trhu pokračuje – peněženky, které v posledním měsíci byly aktivní, drží v součtu asi šedesát procent existujících Bitcoinů. David Balter, ředitel téže společnosti, si myslí, že došlo ke konečnému probuzení velrybí populace.

Množství neaktivních adres se v období od září do prosince snížilo z 3,8 na 2,8 milionů. Eric Stone, rovněž ze společnosti Flipside tvrdí, že „jde o velký posun“. Jelikož jde o datového analytika, nelze brát na lehkou váhu jeho předpověď prudkých změn ceny.

Podle Stonea se aktivní nabídka BTC od léta zvýšila o 40% a tento trend byl pozorován jak v roce 2015, tak v roce 2017. V obou případech následně došlo k velkému růstu cen. V roce 2017 dokonce k vysloveně monumentálnímu, jež poslal cenu BTC ke hranici dvaceti tisíc dolarů.

Co může tato informace naznačovat?

V poslední analýze Delphi Digital se tvrdí, že se zvýšil ukazatel zvaný UTXO (Unspent Transaction Outputs), což znamená, že investoři akumulují BTC na účtech, kde je mohou ihned použít. A to pravděpodobně stojí za růstem počtu aktivních adres.

Tato nezávislá analytická skupina se domnívá, že „starší vlastníci již vyčerpali své prodejní úsilí“. Team společnosti Delphi se domnívá, že jsme uprostřed fáze akumulace, stejně jako během medvědího trhu v roce 2014. Jinými slovy – dno může být na dohled!

Delphi nedala do placu konkrétní předpověď ceny, ale z analýz respektovaných analytiků vyplývá, že dno může být ještě mnohem níže, ale dojde na něj spíše dříve, než později.

Vinny Lingham, ředitel Civic si myslí, že než dojde na další rally, spadne cena BTC pod tři tisíce dolarů. Další analytik, Murad Mahmudov si dokonce myslí, že dno bude mezi 1.800 – 2.400$.

Zbývá jen dodat, že pokud se cena dostane pod tři tisíce dolarů, pak se těžba v Číně stane neprofitabilní a může nastat Armageddon…

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE