Bitwala nabídla v Německu kryptoúčet

Německý blockchainový startup Bitwala konečně (i když jen v Německu) spustil kryptoměnové bankovnictví.

Po získání financování ve výši čtyřech milionů euro od společností rizikového kapitálu EarlyBird a Coparion letos v září na vývoj řešení pro kryptoměnové bankovnictví shromáždila firma již třicet tisíc žádostí od potenciálních uživatelů.

Nové bankovní řešení od Bitwaly bylo navrženo, aby „překlenulo propast mezi tradičním bankovnictvím a světem digitálních měn“. Bylo vyvinuto ve spolupráci s místní finančně technickou společností SolarisBank, která vlastní v Německu bankovní licenci a je plně regulována BaFinem, německým dozorem nad finančními trhy, a také Evropskou centrální bankou (ECB).

Až bude tento produkt plně funkční, budou uživatelé „moci na jednom místě spravovat své eurové i kryptoměnové zůstatky, a to s úrovní bezpečnosti běžně známou jen držitelům německých bankovních účtů“.

K účtu bude samozřejmě možné sjednat i další produkty, které se s bankovními účty běžně pojí, jako například platební kartu. Součástí účtu bude samozřejmě BTC peněženka, mezi níž a eurovým účtem bude možné volně převádět prostředky v aktuálním kurzu BTC.

„Produkt, který jsme začali nabízet, staví zájmy zákazníků na první místo. Už nebudete muset složitě posílat své peníze na pramálo důvěryhodné účty kryptoměnových burz, jejichž zabezpečení je na mnohem nižší úrovni. Už nebudete muset strpět nadměrné poplatky za směnu. Obchodování s Bitwalou je rychlé, spolehlivé a poplatky jsou velmi konkurenceschopné“, uvedl šéf Bitwaly Ben Jones v tiskovém prohlášení pro média.

Toto tiskové prohlášení ovšem neposkytlo žádné detaily o nákladech vedení tohoto účtu, jen že směna na BTC i zpět bude zatížena poplatkem ve výši jednoho procenta z hodnoty směny. Ještě se uvidí, zda společnost v budoucnosti přidá i jiná digitální aktiva, než Bitcoin. Společnost neoznámila ani z které burzy bude brát ceny BTC pro převody mezi účty.

Příjemné ovšem bude to, že vklady na eurový účet budou chráněny až do výše sto tisíc euro, stejně jako jakýkoli jiný bankovní vklad v Evropské Unii. Eurový účet tedy bude pod ochranou úřadů, ale o ochraně bitcoinových zůstatků nepadlo v prohlášení ani slovo.

Bitwala již začala se zakládáním účtů tisíců uživatelů, kteří se předběžně registrovali jako zájemci o tuto službu. V příštích dnech pak začne přijímat i další, předem neregistrované uživatele.

Předchozí článek

Spirála smrti znovu na scéně

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE