Čeká nás vánoční rally?

Jak se blíží rok 2019, začínají se analytici předhánět v předpovědích, kam se kryptoměnový trh vydá v nejbližších týdnech a měsících. Ačkoli stále panuje medvědí nálada, spousta odborníků již vyjádřila názor, že kryptoměnové peklo již co nevidět skončí.

Trh žije očekáváním „vánoční“ rally

Ačkoli medvědi ve čtvrtek ráno opět převzali vládu nad trhem, množství zpráv od analytiků tvrdí, že se začíná rýsovat býčí obrázek jak pro Bitcoin, tak pro jeho kryptoměnové bratry a sestry.

Vildana Hajric z agentury Bloomberg tvrdí, že indikátor MACD na Bloomberg Galaxy Crypto Index (BCGI), který spravuje sám Mike Novogratz, vstoupil do první pozitivní divergence za poslední měsíc. Jeden indikátor by sice neměl být základem investičního rozhodnutí, ale v minulosti byl přechod MACD na BCGI z negativní do pozitivní divergence předzvěstí bitcoinových rally.

Tato analýza je v souladu s předchozí předpovědí stejné analytičky – podle ní i  Directional Movement Index (DMI) ukazuje na růst Bitcoinu. Konkrétně DMI, jež je oblíbeným indikátorem síly trendu obchodovaných aktiv, vstoupil stejně jako MACD do býčí fáze.

Dlouholetý kryptoměnový investor Mati Greenspan, senior analytik firmy eToro souhlasí s touto analýzou a dodává, že „technické ukazatele vypadají skvěle“, což může být předzvěstí dalšího kryptoměnového šílenství.

Greenspan dále poznamenal, že ačkoli jsou technické ukazatele jen částí obrazu, tak „fundamentální ukazatele vypadují taktéž skvěle“. To je sice poněkud vágní komentář, ale pravděpodobně tím myslel spuštění platformy Bakkt pod křídly Intercontinental Exchange, ke kterému dojde již 12. prosince tohoto roku. Bakkt jako první v historii nabídne finanční futures znějící na fyzické dodání podkladového aktiva v době splatnosti kontraktu. Tato platforma má navíc podléhat regulaci, takže na ní budou moci obchodovat i institucionální investoři.

Greenspan by také mohl narážet na přirozený růst celého krypto trhu. MetaMask například nedávno překonal hranici 1,3 milionu uživatelů, čímž potvrzuje, že Ethereum zůstává zajímavým projektem, navzdory rozbouřeným vodám digitálních trhů.

Podle průzkumu Alexe Krugera to zase vypadá, že institucionální investoři se na obchodování s digitálními měnami vysloveně těší a že jedinou brzdou jejich vstupu je málo vyspělé a neregulované prostředí. Podle výpočtů Krugera by na trh od velkých jmen Wall Street mohlo přitéci asi 5,9 miliardy dolarů.

Kdybychom měli shrnout očekávání trhu do jedné věty, nejlépe by to vystihl komentář Matiho Greenspana založený na dlouhých letech jeho působení na kapitálových trzích:

„Kryptoměnový trh vykazuje všechny známky nadcházející vánoční rally.“

Greenspanovo volání po „vánoční rally“ přichází jen několik dní poté, co známý obchodník s digitálními aktivy Rand poukázal na fakt, že z technického hlediska se cena BTC dostala ze sevření gigantického trojúhelníku, který určoval její hranice posledních několik měsíců. To je podle Randa velmi důležitý vývoj. Nakonec i on dochází k závěru, že trh digitálních měn může konečně vykazovat známky obratu trendu. Bude to tak ale skutečně? Možná, prosté ohlédnutí za vývojem posledních let by tomu nasvědčovalo.

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE

Komentáře

 • Vlado 27.11.2018 at 12:12

  Aspoň vidím, aké tupela sa nazývajú odborníkmi. V tomto článku sa vyjadrujú experti nad expertmi, že btc pôjde hore a v čase písania môjho postu je cena cca 3.500 USD. Teda úplne najhorší prepad bitcoinu v dejinách. Za tento rok stratil cca 100 mld dolárov svojej kapitalizácie, k čomu sa nikdy nepriblizil

  Odpovědět
  • Bitcoin Online 30.11.2018 at 20:54

   Nic vám nebrání přijít se svou vlastní predikcí. Jistě máte nastudováno dostatečně, tak nač čekat?

   Odpovědět