Bakkt povede obrození Bitcoinu

Alex Krüger, známý obchodník s digitálními měnami a technický analytik řekl, že Bakkt povede obrození Bitcoinu, a to již v letošním roce a v prvním kvartálu roku příštího. Nicméně také uvedl, že zamítnutí žádostí o zřízení ETF ze strany společností VanEck, SolidX a Chicago Board of Exchange (CBOE) povede k pádu ceny BTC k supportu na hladině 6.000$, v nejhorším případě možná dokonce až ke 4.000$.

„Možný výhled pro cenu BTC: Na začátku roku 2019 dojde k býčímu scénáři vlivem spuštění Bakktu a obnovené možnosti schválení ETF ze strany SEC. ETF budou zamítnuty 27. února 2019, následkem čehož dojde k poklesu ceny až ke 4.000$. Slabí obchodníci zpanikaří a prodají. V roce 2020 přijde další půlení odměny za těžbu BTC. V očekávání tohoto kroku bude zbytek roku 2019 a rok 2020 ve znamení dlouhodobého býčího trendu“.

Optimismus ohledně žádostí o schválení ETF

Bakkt bude regulovaná platforma pro obchodování kryptoměn a futures na ně, již zakládá InterContinental Exchange, mimo jiné vlastník newyorské akciové burzy. V současnosti nastavují ekosystém, který umožní jak malým, tak institucionálním obchodníkům investovat do digitálních měn. Hlavním přínosem bude dostatečná ochrana investora díky tomu, že platforma bude podléhat regulaci státních úřadů.

Bakkt by měl 12. prosince jako první spustit obchodování s kryptoměnovými futures, které budou znít na fyzickou dodávku podkladového aktiva (tj. BTC). Nedávno americký regulátor SEC zamítl žádosti devíti ETF kvůli tomu, že velikost trhu finančních futures na kryptoměny není dostatečná a že tento trh není dost likvidní, aby na něm mohl působit ETF fond.

Díky několika faktorům se v poslední době zvýšilo očekávání trhu, že znovu otevřené žádosti budou ze strany SEC schváleny. Mezi tyto faktory patří hlavně fakt, že poskytovatel finančních futures CBOE je zainteresován v ETF VanEck – firmě, které byl schválen provoz již asi dvou stovek těchto fondů.

Během následujících dvou až tří měsíců bude cena BTC zpět na hlavních úrovních rezistence, hlavně díky entusiasmu, který provází otevření Bakktu a možné schválení ETF fondů VanEck a SolidX. Alespoň si to myslí výše zmíněný Alex Krüger.

Již od srpna se Bitcoinu nedaří dostat z oblasti mezi šesti a sedmi tisíci dolary, hlavně kvůli nízkým objemům a malé obchodní aktivitě, které jsou na méně než čtvrtině svých nejvyšších historických hodnot.

Trh proto nyní potřebuje pádný důvod k růstu, aby mohl začít alespoň krátkodobou rally. Bakkt a ETF fondy by tímto důvodem klidně mohly být.

Krüger však serveru CCN jasně řekl, že šance na schválení zmíněných kryptoměnových ETF zůstává velmi nízká, hlavně kvůli tomu obavám SEC v souvislosti se současným stavem kryptoměnových trhů.

Pokud po spuštění Bakktu dojde ke zvýšení objemu obchodů na násobky dnešního stavu, může se stát, že SEC žádosti o ETF konečně schválí. Problém je, že pravděpodobnost přilákání objemu obchodů převyšujícím násobně současné stavy se Bakktu během dvou měsíců činnosti těžko může podařit. Znamenalo by to totiž přilákat denní objem obchodů ve výši minimálně několika miliard dolarů.

Je nějaká šance, že zamítnutí ETF Bitcoinu neublíží?

Zprávy o založení Bakktu, oznámení Goldman Sachs o založení obchodní platformy na bitcoinové futures, založení Fidelity Digital Assets – silně pozitivní zprávy z několika posledních měsíců, které stejně neměly na cenu BTC skoro žádný vliv. Možnost, že ani zamítnutí žádostí o ETF nebude mít vliv na cenu, tudíž stále existuje, jakkoli je nízká. To však závisí na tržním sentimentu, který bude mezi investory a v médiích v následujících měsících panovat.

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE