Tether spálil 500 milionů mincí

Tether, mateřská organizace stejnojmenného stablecoinu (USDT) si už nějakou dobu prochází poměrně vážnou krizí. Ve středu 24.10. společnost na svém twitterovém účtu ohlásila spálení pěti set milionů mincí USDT. V posledních několika týdnech jsme byli svědky odlivu mincí do Pokladnice USDT, což je oficiální adresa, ze které se mince emitují a kde se pálí. Většina mincí byla stažena z oběhu minulý týden, kdy USDT ztratil svou návaznost 1:1 na americký dolar a objevily se pochybnosti, jestli Tether stále má přístup k bankovním službám. V důsledku toho došlo k velkému odlivu peněz z USDT převážně do BTC. Z toho důvodu také cena BTC 15.10. vystřelila nahoru, zejména na Bitfinexu, který má ke společnosti Tether velmi blízko.

Od 14.10., kdy se USDT propadl až k 0,85$ byla z Bitfinexu přesunuta částka 630 milionů USDT do Pokladnice, a to ve třech různých transakcích. K první došlo právě 14.10. a bylo přesunuto 200 milionů, další proběhla 16.10. ve stejném objemu a tři dni na to ještě poslední ve výši 230 milionů USDT.

Díky těmto obřím transakcím zmizelo podstatné množství této digitální měny z oběhu a tržní kapitalizace USDT se tak snížila o čtvrtinu na cca 1,8 miliardy dolarů. Mince v hodnotě 500 milionů dolarů byly podle společnosti spáleny. V oficiálním prohlášení Tether uvádí:

„Za poslední týden společnost stáhla značné množství mincí z oběhu. V souvislosti s tím Tether spálí 500 milionů USDT, které se právě nacházejí v Pokladnici a zbylé mince (nyní asi 466 milionů USDT) v Pokladnici použije pro účely dalších emisí. Proces vydávání a spalování mincí je podrobně popsán ve white paperu USDT a může být monitorován na OMNI blockchainu přes zůstatky a transakce na adrese Pokladnice.“

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE