Goldman Sachs odložili investice do kryptoměn

Skupina Goldman Sachs odložila plánované spuštění kryptoměnové obchodní platformy. Tyto zprávy přinesl Business Insider již včera a ve svém článku citoval zdroje „obeznámené s touto záležitostí“. O záměru banky otevřít do konce června 2018 obchodní platformu zaměřenou na digitální měny původně informovala agentura Bloomberg, která uvedla, že podle jejích zdrojů se chce Goldman Sachs stát „první velkou firmou na Wall Street, která se bude angažovat na kryptoměnových trzích“.

A nakonec nyní v září Business Insider cituje anonymní zdroje, které tvrdí, že banka výrazně snížila tomuto projektu prioritu. Stalo se tak údajně proto, že regulatorní pravidla jsou stále přinejlepším nejasná. Může tak ještě (na poměry kryptoměn) dlouho trvat než se do obchodování digitálních aktiv pustí regulovaná banka, protože většina z těchto aktiv je zcela neregulovaná.

„V současné době jsme se ještě nerozhodli, jakou formou a jaká digitální aktiva budeme nabízet“, uvedl mluvčí Goldman Sachs Michael DuVally pro agenturu Reuters.

Banka však nechce myšlenku na obchodování digitálních aktiv zcela opustit. Jak uvedly zdroje Business Insideru, Goldman Sachs se bude prozatím soustředit na služby bezpečné úschovy digitálních měn, což jí umožní držet velká množství kryptoměn jménem svých klientů a také sledovat vývoj a dynamiku jejich cen.

V květnu uvedla vysoká představitelka Goldman Sachs Rana Yared, že banka „došla k závěru, že Bitcoin není podvod“ a zvažuje kryptoměny přidat do svých obchodních plánů.

Nejvyšší představitelé banky však prozatím zůstávají ohledně digitálních měn skeptičtí. Ředitel Goldman Sachs Lloyd Blankfein jednou řekl, že obchodování s digitálními měnami není pro něj, ale dodal, že je ochoten to ještě jednou uvážit, pokud se kryptoměny více rozšíří.

Zbývá jen dodat, že toto oznámení vyvolalo velkou paniku na trzích, kdy Bitcoin jen během noci ztratil na ceně asi 1.000$ a altcoiny v procentuálním vyjádření ztrácí ještě mnohem více.

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE