Kryptoměnové trhy krvácí

Kryptoměnové trhy se v úterý probudily do zlého snu. Altcoiny strmě padají a celková tržní kapitalizace se dostala na nejnižší úroveň za tento rok.

Bitcoin si zlomil kotník – altcoiny všechny kosti v těle

Kryptoměnový trh se pohybuje na tenkém ledě, když se BTC pohybuje na dohled od kriticky důležitého supportu 5.800$ a altcoiny hrozí, že ho stáhnou s sebou do hlubiny. BTC v úterý ráno ztrácí přes šest procent, ale altcoiny jsou na tom daleko hůře.

Jeff DeGraaf, známý technický analytik z Wall Street si myslí, že hladina 5.700-5.800$ je hranicí mezi životem a klinickou smrtí:

„Parabolický růst ceny je velkým nebezpečím pro spekulanty na pokles. Obvykle se utvoří vrchol paraboly a pak sledujeme celé měsíce sestup, který vytvoří trojúhelníkový vzor. Tuto situaci doprovází snížená volatilita a málo se o daném aktivu mluví. Jakmile pak dojde k průrazu dolů, může to znamenat smrt daného aktiva – za vzorek toho můžeme považovat Bitcoin.“

Fakt, že Bitcoin ještě neprorazil kritickou úroveň supportu tedy můžeme považovat za štěstí. BTC sice zůstává poměrně silný, ale altcoiny trpí, když spousta z nich je na letošních minimech. Většina ztrácí pět, deset i dvacet procen hodnoty za 24 hodin. Díky tomu se dominance BTC zvýšila až na 54 procent, což je nejvyšší hodnota od listopadu minulého roku.

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE