Bitcoin testuje silný support

Včera večer se cena BTC na Bitfinexu propadla pod osm tisíc dolarů a snížila tak šanci na rychlé zotavení, ke kterému jsme se upínali o víkendu. Obchodování v pondělí začalo na hladině 8.100$, kde se cena držela asi až do sedmé hodiny večerní našeho času. Pak došlo k náhlému propadu, který byl doprovázen vyššími objemy obchodů (viz úvodní obrázek). To by napovídalo, že se některý z velkých obchodníků pokoušel zasít paniku, ale nepovedlo se mu to. Cena sice spadla až k úrovni 7.861$, ale pak se stejně rychle zotavila, když došlo ke stejně prudkému nakupování.

Není úplně jasné, co vedlo k takovému výplachu, který navíc přišel až týden po dosažení lokálního maxima kolem 8.500$. Oznámení SEC, že neposkytne licenci ETF bratrů Winklevossových spustilo nějaké výprodeje, ale Bitcoin je ustál a pod hranici osmi tisíc dolarů se nepodíval až do včerejška. Ovlivňování trhu velkým hráčem je tedy jedna z uvěřitelných hypotéz. Na dně tohoto propadu pak převzali iniciativu býci, kteří v něm viděli šanci na levný nákup. Nebo mohl tyto nákupy iniciovat stejný člověk, který předtím začal prodávat.

Podle Matiho Greenspana, analytika eToro, je hladina kolem 7.800$ silným supportem, což dokazuje i tento krátký propad. Spekulanti by tedy měli tuto úroveň brát v potaz, protože proražením směrem dolů ohrožují krátkodobou budoucnost nejsilnější kryptoměny.

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE