Bitcoin poprvé od května nad 8.000$

Bitcoin se dnes, poprvé od května, dostal přes hladinu osmi tisíc dolarů. Důvodem je zřejmě větší akceptace a provázanost mezi Bitcoinem a tradičními finančními institucemi. Rozhodně neuškodily ani obrazce technické analýzy, které ukazují na obrat trendu, o kterých jsme psali před pár dny. Cena Bitcoinu vystoupala během dneška až na současných 8.200$. Od prosincových maxim v blízkosti dvaceti tisíc dolarů nás dělí ještě velká propast a na deseti tisících byl BTC naposled v únoru, ale zdá se, že se nálada na trhu začíná obracet.

Bitcoinu pomohlo oznámení společnosti MasterCard, že si patentovala technologii, pomocí které lze spárovat účty v běžných měnách a kryptoměnové účty. CFA Institute se zase nechal slyšet, že bude vyžadovat znalosti z oblasti kryptoměn k přísným zkouškám, které musí finanční profesionálové zvládnout, aby získali požadovaný statut autorizovaného finančního analytika.

Nedávný vývoj tak dává tušit, že averze bankovního systému „nebude mít dlouhého trvání“, jak uvedl Tommy Lee, hlavní partner ve společnosti Fundstrat, jež se zabývá výzkumem v oblasti investic. Nedávné události tak pro Leeho byly vítanou změnou, jak sám uvedl.

„Na sociálních sítích panuje ohledně náhlého vzepětí ceny BTC překvapivé tajnůstkářství (jak na Telegramu, tak na Twitteru), což podle našeho názoru dodává této rally kredibilitu. Trh na náhlé rally zanevřel a udržitelný růst ceny potřebuje všeobecný konsenzus,“ uvedl dále Lee. „V současnosti můžeme být na začátku dalšího býčího trhu.“

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE