Všechny jihokorejské burzy splnily požadavky regulátora

The South Korea Blockchain Association (SKBA) vydala tiskové prohlášení, kde tvrdí, že 12 burz digitálních měn v zemi splnilo zákonné požadavky na bezpečnostní opatření a vnitřní systémy a mohou tak nadále operovat na kryptoměnových trzích. Mezi těmito burzami byly i často skloňovaný Bithumb a UPbit. Místní média uvedla, že zelenou od místního regulátora South Korea Blockchain Association dostaly burzy Bithumb, UPbit, Gopax, OKCoin Korea, Korbit, Coineone, CoinZest, CPDAXX, HanbitKor, Huobi Korea, NeoFrame, a DexKor.

V korejských médiích se hojně spekuluje o tom, že po zavedení požadovaných regulačních opatření dojde k přílivu kapitálu na tyto burzy. Kryptoměnovým burzám byly vládním nařízením dočasně pozastaveny obchody, než dojde k přijetí potřebných zákonů a nařízení, které legitimizují obchody s digitálními měnami na těchto burzách a postaví je tak na roveň ostatních finančních institucí.

Investoři neskáčou radostí

Letos v červnu došlo na největší jihokorejské kryptoměnové burze k útoku, který vedl ke ztrátě kryptoměn v hodnotě 40 milionů dolarů – 16 milionů z toho bylo údajně uživatelům navráceno.

Místní obchodníci ale začali ztrácet víru v Bithumb, jež byl nejdůležitější burzou v zemi po mnoho let, protože Bithumb zakázal výběry ihned po útoku, ale ani po měsíci je zatím neobnovil. Zdá se, že k tomu ani v blízké budoucnosti nedojde.

Problémy Bithumbu vedly k tomu, že se v Jižní Koreji začala opět zvyšovat cena kryptoměn v porovnání se zbytkem světa, čemuž chtěla vláda důrazně zabránit. Připomeňme, že nařízení v Jižní Koreji zavedla možnost registrace na burzách jen místním občanům, což vedlo k nárůstu ceny kryptoměn, protože Jihokorejci jsou po digitálních měnách obzvláště draví.

Na tiskové konferenci v červnu uvedl Kim Jong Bum, ředitel Financial Services Commission (FSC):

„Praktická opatření vlády vedla k tomu, že „jihokorejská přirážka“ postupně vymizela. Ta u některých kryptoměn dosahovala na vrcholu až padesáti procent oproti zbytku světa, a to hlavně díky neobvyklému výkyvu v poptávce a také spekulaci. V současné době jsou ceny digitálních měn srovnatelné se zbytkem světa a na jihokorejské kryptoměnové trhy se tak vrátila požadovaná stabilita.“

V reakci na toto prohlášení se v kryptoměnové komunitě a na diskusních fórech objevily příspěvky jako tyto:

„Bithumb, burza, která v podstatě vytvářela „jihokorejskou přirážku“, prošla prověrkou? To snad ne!“

„Zbavte se Bithumbu! Díky ní se „jihokorejská přirážka“ vrátila, a jestli nyní ceny na Bithumbu klesnou, bude to mít negativní dopady na globální trhy.“

Pozitivní krok

Prověrka ze strany South Korea Blockchain Association se týkala pouze bezpečnostních opatření, nikoli obchodních praktik a vnitřního uspořádání jednotlivých burz.

Se zveřejněním závěrů SKBA se jihokorejská vláda rozhodla přitvrdit regulaci místního kryptoměnového trhu a společností, které mají co do činění s blockchainem. Cílem je usnadnit růst začínajícím společnostem a umožnit rozvoj stávajícím společnostem v kryptoměnovém odvětví.

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE