Stát New York má nový tarif na elektřinu pro těžaře

Energetická společnost Massena v americkém státě New York získala souhlas regulátora k vytvoření zcela nového tarifu ve spotřebě elektřiny. Ten bude určen pro těžaře kryptoměn.  The New York State Public Service Commission to oznámila ve čtvrtek. Umožní tak společnosti Massena Electric Department poskytovat elektrickou energii pod jednotným tarifem „zákazníkům s vysokou spotřebou, jako jsou například těžaři digitálních měn, a to pod zvláštní smlouvou“.

Je to sice hlavně administrativní rozhodnutí, ale znamená hodně pro těžaře, kteří si dělají zálusk na elektřinu z četných vodních elektráren ve státě New York. Vedoucí představitel výše zmíněného regulačního orgánu řekl, že toto rozhodnutí bylo založeno na požadavku „férových“ sazeb, které by zároveň do státu New York přilákaly zajímavý byznys.

Předseda Komise John Rhodes řekl médiím:

Musíme zajistit, aby zákazníci z průmyslových oborů platili férovou cenu za elektřinu, kterou spotřebují. Nicméně díky přebytkům nízkonákladové elektřiny ve státě New York můžeme současným zákazníkům nabídnout příležitost podílet se na ekonomickém rozvoji našeho regionu.

Nový tarif umožní všem zákazníkům se spotřebou nad 300 KWh odebírat elektřinu na separátní smlouvu. Tyto smlouvy bude Massena individuálně posuzovat tak, aby byla zajištěna „ochrana existujících zákazníků před zvyšováním cen v důsledku nadměrné spotřeby velkých zákazníků.“

Toto není první takový počin Komise – již na začátku roku schválila podobný tarif pro těžaře.

Rozhodnutí o novém elektrickém tarifu přišlo v reakci na návrh podaný New York Municipal Power Agency, která v něm vyjádřila obavy, že by díky těžařům mohla zdražit elektřina běžným obyvatelům státu New York. To by se mohlo snadno stát, pokud by těžební zařízení, která mají vysokou spotřebu, operovala pod běžnými elektrickými tarify.

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE