Povodeň v Číně smetla farmu na těžbu kryptoměn

Nedávné záplavy v čínské provincii Sečuan poškodily podle místních médií jednu z velkých těžebních farem v oblasti. Zprávu přinesl místní magazín Golden Finance, který se věnuje kryptoměnám a blockchainu. ECNS, oficiální anglická mutace stanice China News Service uvedla, že v Sečuanu a dalších čtyřech čínských provinciích došlo 27. a 28. června k vydatným dešťům a následným záplavám.

Golden Finance tvrdí, že jedna z velkých farem v oblasti byla dešti těžce zasažena, když následkem záplavy ztratila „desetitisíce“ těžebních zařízení. Zařízení pravděpodobně nebude možné opravit, uvedl magazín.

Doteď zůstává nevyjasněno, jaké měny byly na farmě těženy a kolik zařízení bylo přesně vodou poškozeno.

Těžba je proces náročný na výpočetní výkon, ale díky ní dochází k potvrzování transakcí v síti a produkci nových mincí podle předem daného schématu. Jen bitcoinová síť podle některých výpočtů spotřebovává více než půl procenta světové produkce elektrické energie. To znamená například více než Slovensko.

Většina těžby probíhá právě v Číně, podle serveru Cointelegraph to může být až sedmdesát procent nově vytěžených Bitcoinů. Provincie Sečuan je občas nazývána hlavním centrem těžby, v první řadě díky vysoké koncentraci těžebních farem. Ty zde vznikají hlavně kvůli chladnějšímu klimatu a levné elektřině.

Několik online magazínů si záplavy v Číně spojilo s nedávným poklesem hashrate, který se ovšem velmi rychle vrátil do normálu. Přesvědčte se sami na grafu níže. To dokazuje, že z globálního hlediska nešlo o událost, která by stála za pokles ceny. Dodejme ještě, že pokud by hashrate zůstala níže, prodloužila by se doba mezi jednotlivými bloky, než by se obtížnost těžby znovu přepočítala – to se děje zhruba jednou za 14 dní.

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE