BTC za 60.000$? Expert na tom trvá!

Expert na kryptoměny a ICO Phillip Nunn v lednu předpověděl, že Bitcoin se letos bude pohybovat mezi šesti a šedesáti tisíci dolary za minci. Tento týden svůj odhad potvrdil i navzdory tomu, že cena Bitcoinu spadla za týden o osmnáct procent.

Phillip Nunn je ředitelem The Blackmore Group a Wealth Chain Group, takže od něj, jako investora do kryptoměn, nelze očekávat naprostou nestrannost. Každopádně nestranné názory na toto téma neexistují, nejsou k dispozici nezávislí analytici, kteří by na kryptoměnách nebyli nějakým způsobem zainteresovaní – ať už jsou jejich držiteli, nebo kryptoměny ohrožují jejich budoucnost. Nunn si získal pozornost trhů a investorů tím, že letos v lednu predikoval rozpětí ceny pro tento rok mezi 6-60.000$. Pro vaši informaci, v lednu se cena pohybovala od 9.600$ po 17.500$ (nebo bychom to měli říci obráceně???).

První část Nunnovy předpovědi se vyplnila již na začátku února, kdy cena klesla na své letošní dno kolem 5.900$. Nyní panuje na trhu skepse třeba jen ohledně návratu ceny na historické maximum dvaceti tisíc dolarů, nemluvě už o šedesáti tisících. Nunn ale nezakolísal a svou předpověď tvrdošíjně brání a opírá ji o kvality podkladové technologie Bitcoinu – tedy o vlastnosti blockchainu. Ten má v dalších letech vystřelit cenu BTC až do nebes. Pro server Business Cloud uvedl:

„Za svou předpovědí si stoprocentně stojím!“

Nunn se s ostatními investory a analytiky shodne na tom, že rozptyl cenových predikcí, ať už nahoru, nebo dolů, může být připsán jedině na vrub volatility ceny. Nunn to vysvětluje takto:

„Moje předpověď byla založena v první řadě na volatilitě trhu, kterou v současné době zažíváme. Myslím, že to je jasně vidět. Za svou předpovědí si stoprocentně stojím“.

Trh s kryptoměnami je relativně mladý a ve srovnání s tradičními trhy také celkem malý – na kryptoměnových trzích se točí jednotky až desítky miliard dolarů denně, zatímco například na Forexu, trhu tradičních měn, je to o dva až tři řády více. Díky tomu je snadnější s kryptoměnovým trhem manipulovat – prostě je na to potřeba řádově méně prostředků a v neregulovaném prostředí to také není nelegální. Neustálý přísun zpráv o regulaci, technologiích a bezpečnostních problémech pak z těchto trhů dělá unikátní místo. Nunn pokračuje:

„Prakticky všechny peníze, které byly do kryptoměnových trhů vloženy, jsou od individuálních investorů. Díky tomu jsou trhy ovlivňovány hlavně sentimentem. Záplava špatných zpráv může během hodiny zapříčinit pokles trhu o dvacet procent – například zprávy o chystané regulaci, nebo zákazech ICO. A tento segment je navíc natolik malý, že velcí investoři, velryby, jej mohou snadno ovlivnit. Jak budou tyto trhy stále vyspělejší, dojde k přílivu institucionálních peněz a vybudování infrastruktury. Díky tomu budou manipulace s trhem ubývat a díky omezené nabídce dojde k růstu cen Bitcoinu a kvalitních kryptoměn, které mají stanoveno maximální množství mincí.“

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE