Bitcoin opět klesá

Cena Bitcoinu poklesla z neděle na pondělí až k úrovním kolem 6.700$. Jedná se tak o dvojciferný propad. Většinu víkendu měly trhy tendenci k poklesu a v neděli ráno se cena BTC začala blížit psychologické hranici 7.000$. V podvečerních hodinách našeho času došlo k průrazu směrem dolů a následnému pádu na 6.630$. Od té chvíle již cena neklesá, ale ani se nevzpamatovala.

Propad ceny činil asi 11 procent u Bitcoinu, zatímco ostatní měny (tradičně) zažily ještě větší propady. Díky tomu poklesla tržní kapitalizace pod 300 miliard dolarů.

Server CCN uvedl, že po pohledu na objemy obchodů v posledních dvou měsících nebylo pochyb o tom, že půjdeme dolů. Někteří analytici navíc předpovídají propad až k hladině 5.500$, což je pod letošním minimem na hodnotě 5.900$. Díky nízkým objemům obchodů je mezi investory cítit neklid a nízké objemy zároveň umožňují velké cenové výkyvy.

Pokles byl pravděpodobně způsoben tím, že americký regulátor CFTC požaduje po čtyřech velkých amerických burzách data o klientech, což vždy vzbudí mezi držiteli kryptoměn velké obavy.

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE