Číňan nakoupil 94.000 Bitcoinů

Zaměstnanec čínského BTC fóra se pozastavil nad objevem bitcoinové adresy, na kterou přišlo od konce března přes devadesát tisíc Bitcoinů. Zdá se, že alespoň jeden Číňan si vzal termín „HODL“ k srdci, protože na této adrese přistálo od 25. března již 93.947 mincí. Adresa peněženky je 1KAt6STtisWMMVo5XGdos9P7DBNNsFfjx7 a v současnosti je na ní již o osm tisíc mincí méně. Došlo tedy buď k následnému prodeji při nějakém výkyvu, nebo byly převedeny na jinou adresu za účelem minimalizace rizika. Podle jmenovaného zaměstnance se o transakce na této adrese hojně zajímala jistá společnost jménem BABI Finance.

„BABI, která se zabývá finančními statistikami zjistila, že k nákupům dochází v době poklesů ceny BTC – myšleno samozřejmě krátkodobé propady. Tato peněženka tak nyní drží šestou největší sumu v bitcoinovém ekosystému. Těch prvních pět pak prokazatelně drží kryptoměnové burzy,“ dodal jmenovaný uživatel.

Podle shromážděných statistických dat se BTC na peněženku dostaly většinou ve velkých objemech z jednotlivých adres, což by znamenalo, že jde v podstatě o soukromé transakce dojednané mimo burzy. Nicméně druhá největší transakce na této peněžence přišla z burzy Huobi, takže to nemusí být stoprocentní pravda.

Když bychom pokračovali v pátrání, dojdeme k tomu, že na účet u Huobi přišlo těchto 7.800 BTC díky sérii mnohem menších transakcí. Nejmenší transakce na peněžence pak přišla z další čínské burzy – HaoBTC.com.

„Netušíme, kdo k dané peněžence vlastní soukromý klíč. Ale to je prostě kouzlo Bitcoinu. Nicméně vlastník těchto Bitcoinů by klidně mohl být institucionální investor,“ pokračuje uživatel fóra.

Existují dokonce spekulace, že se jedná o založení off-line peněženky pro některou z burz (tzv. cold storage), v rámci snižování rizika krádeže, ale tato teorie asi neobstojí, když mince přišly minimálně ze dvou různých burz.

Zajímavé ještě je, že tento záhadný boháč prodává mince v tranších po dvou tisících, přesně tak, jak to dělal při posledním prodeji správce konkurzní podstaty po zkrachovalé burze MtGox. A tyto jeho transakce vedly zatím vždy k poklesu ceny.

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE