Ředitel Twitteru věří v Bitcoin

Ředitel Twitteru a platební společnosti Square Jack Dorsey podle Bloombergu včera vyjádřil optimismus ohledně budoucnosti digitálních měn, když řekl, že „internet si zaslouží nativní měnu“ a „že nativní měnu jednou mít bude“.

Na konferenci Consensus 2018 v New Yorku se Dorsey postavil na stranu kryptoměnových nadšenců, podle kterých se digitální měny stanou budoucností globálních platebních systémů. Dorsey řekl, že neví, zda tuto budoucnost bude představovat Bitcoin, ale doufá, že ano.

„Tato technologie posune svět dál a může mít spoustu pozitivních dopadů. Musíme si ale dát práci se vzděláváním regulátorů, aby pochopili, proč je technologie blockchainu důležitá.“

Společnost Square, která vyvíjí platební systémy a finanční služby, umožnila obchodníkům přijímat Bitcoin již v roce 2014. V únoru letošního roku pak umožnila téměř všem uživatelům své aplikace Cash App začít obchodovat s BTC.

Ne všichni ve Square ale Dorseyho nadšení sdílejí. Podle Dorseyho to byl „z pohledu některých zaměstnanců společnosti celkem kontroverzní tah,“ a dodal, že debaty a boje ohledně tohoto tématu zdaleka nejsou u konce. Podle Dorseyho prostě některým členům představenstva idea kryptoměn moc nevoní.

V prvním letošním kvartálu reportoval Square z obchodů s BTC jen nízké zisky – okolo 200 tisíc dolarů. Tržby činily 34,1 milionů dolarů, zatímco náklady na nákup mincí 33,9 milionů.

Dorsey ve svém projevu potvrdil své předchozí komentáře, podle nichž se Bitcoin stane jednotnou světovou měnou již během následující dekády:

„Svět nakonec bude mít jednotnou měnu. Já osobně doufám, že to bude Bitcoin.“

Dorsey také zmínil, že si je vědom současné „pomalosti a nákladnosti“ bitcoinové sítě, což podstatně ztěžuje jeho použití jako prostředku směny. Dodal, že „čím více lidí bude digitální měny používat, tím více těchto problémů bude minulostí.“.

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE