Facebook zvažuje vlastní kryptoměnu

Sociální síť Facebook údajně zkoumá možnosti vytvoření vlastní digitální měny, napsal plátek Cheddar 11. května. Podle „anonymních zdrojů“ Cheddaru – lidí „seznámených s plány Facebooku“ – myslí gigantická sociální síť své plány na spuštění kryptoměny naprosto vážně. Je velice zvláštní, že tato informace přišla nedlouho po analýze MIT, podle kterého může přesně tento scénář stát za koncem Bitcoinu. Psali jsme o tom ve druhém díle miniseriálu o možnostech odstavení BTC.

Informace o kryptoměně zabudované přímo do platformy Facebooku také čirou náhodou přichází ve stejný týden, kdy byl David Marcus, ředitel pro vývoj Messengeru, přeřazen do vedení divize zkoumající možnosti blockchainu. Přeřazení Marcuse okamžitě vzbudilo podezření v zasvěcených kruzích, protože již pracoval jak ve finanční sféře na vývoji PayPalu, tak v kryptoměnách – od prosince 2017 sedí ve správní radě burzy Coinbase. Generální ředitel Coinbase Brian Armstrong navíc pěje chválu na Marcusův rozhled jak v odvětví digitálních plateb, tak v odvětví mobilní komunikace.

Tento přesun vyvolává některé otázky, zda postup Facebooku v otázce digitálních měn není poněkud pokrytecký: ten nejdříve zakáže všechny inzeráty, které se digitálních měn týkají a hned nato uniknou zprávy o vlastní připravované kryptoměně. Ne že by se to nedalo vysloveně čekat.

Tento zákaz brzy převzaly další velké servery, jako například Google, nebo Twitter, samozřejmě pod hlavičkou „zavádějících a podvodných praktik, které se na kryptoměnách dějí“.

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE