Decentralizované burzy zjednoduší systém

Technologie blockchainu a kryptoměn je zatím nová, ale může se pochlubit velmi rychlým pronikáním mezi běžnou populaci. Každý den se spouští několik nových měn a je proto důležité, aby byl k dispozici dobře organizovaný systém uzlů a kvalitní řízení transakcí. Pro technologii, která stále hledá svou cestu k většině lidí, je velice důležité mít jednoduchý systém zadávání transakcí a komunikace. Existující peněženky a burzovní rozhraní však zatím uživatelům pohodlné využívání digitálních měn zrovna neulehčují.

Zjednodušení systému

Problému přílišné technické náročnosti držby kryptoměn si samozřejmě všímají firmy v tomto odvětví. Díky tomu se snaží přinést alternativní způsoby řešení problémů technicky nepříliš zdatných uživatelů. Podle ředitele společnosti Never Stop Marketing Jeremyho Epsteina bude jedním z nejdůležitějších cílů pro zjednodušení prostředí vznik peněženek umožňujících vícenásobné podepisování. O těch už jsme na našem serveru napsali mnohé. Pár příkladů za všechny – pokud se mi něco stane, budou moje digitální mince pravděpodobně navždy ztracené. Jak tedy mohu zajistit, aby se to nestalo a moji milovaní dostali svoje dědictví? A jak se dá zařídit, aby mě někdo s pistolí u hlavy nedonutil převést moje těžce vydřené kryptoměny na jeho peněženku?

Epstein navíc tvrdí, že v korporátním prostředí bude vícenásobné podepisování transakcí otázkou, která rozhodne o přijetí, či nepřijetí digitálních měn. Pokud se totiž společnost rozhodne přijímat jako platbu za zboží a služby kryptoměny, pak je nutné tyto kryptoměny chránit jednak proti zneužití zaměstnancem a jednak proti krádeži. Přístup k těmto měnám tedy v korporátním prostředí nesmí mít jediná osoba, ale několik. A právě to je účelem vícenásobného podepisování – lze si určit, že každou transakci musí podepsat dva lidé, nebo například dva ze čtyř určených manažerů. A právě absence vícenásobného podepisování je jednou z velkých překážek adopce digitálních měn firmami.

Epstein tvrdí, že již dnes jsou systémy převodů kryptoměn na fiat, které usnadňují jejich použití pro nákup zboží a služeb. Například český eshop Alza přijímá BTC přes společnost BitcoinPay, která tuto kryptoměnu v okamžiku přijetí převede na koruny, takže Alza nenese kurzové riziko. Zákazník nepozná rozdíl, Alza nemá zvýšenou administrativu a i přesto proběhla platba Bitcoinem.

Epstein dodává, že většina centralizovaných burz zneužívá vlastní klienty. Také tvrdí, že 90% transakcí na některých burzách udělá burza sama, ať už proto, aby vytvořila dojem likvidity, nebo proto, že chce manipulovat cenou a získat z toho prospěch. Nicméně decentralizované burzy, jako je například Bancor, nebo Local Bitcoins, již mají denní obrat i deset milionů dolarů. Služby, jako je Radar Relay, postavená na protokolu 0x, dokáží odstranit problémy vyplývající z veřejné podstaty knihy objednávek (např. manipulace trhem skrz hradbu prodejních / nákupních příkazů, které jsou zrušeny ve chvíli, kdy se cena dostane blízko této úrovně). Nebo třeba meziplatformová služba ARK se svým SmartBridge a Encoded Listeners může uživatelům pomoci převádět jednu kryptoměnu na druhou bez toho, abyste vlastnili měnu cílového blockchainu.

Vývoj nového odvětví

Použitelnost těchto nových burz není ještě úplně dokonalá, stejně jako jejich rychlost, nicméně začínají nabírat na atraktivitě. Vyvíjejí se i nové platformy, jako je Alttex, které poskytují decentralizované služby ve více měnách. Ředitel Alttexu Jevgenij Meita vysvětluje, jak decentralizovanost burzy umožňuje zvýšit bezpečnost a omezit útoky hackerů a DDoS:

„Bezpečnostní systém AltExchange je spolehlivý. Pro zvýšení bezpečnosti si můžete aktivovat systémy Touch ID a Face ID, stejně jako PIN kód, nebo dvoufaktorové ověření (2FA).“, říká Meita.

Dodává ještě, že jeho platforma umožní uživatelům bezpečně kupovat kryptoměny pomocí platebních i kreditních karet a vybírat si prostředky za minimální poplatek. Vše, co potřebují pro identifikaci uživatele, je selfie s oběma stranami platební karty za použití specializovaného AltScanneru.

Vše je o koncovém uživateli

Co se týká zavádění praktických aplikací a zjednodušení použití, hlavním problémem je vždy uživatel. A na druhou stranu, když je uživatel spokojen, pak je vše v pořádku. Tento názor zastává spoluzakladatel a hlavní vývojář MoxyOne Tanshul Kumar, jehož společnost se zabývá vydáváním kryptoměnových platebních karet. Kumar si myslí, že v cestě je stále ještě dost překážek, co se týká uživatelských rozhraní a zjednodušování procesů. Proto jeho společnost hodlá velmi podrobně zkoumat uživatelská rozhraní existujících peněženek a na tomto základě postavit své vlastní unikátní rozhraní. Díky tomu budou lidé moci snadněji spravovat své kryptoměny a také je snadněji utrácet.

„MoxyOne si vezme to nejlepší z existujících řešení a ve spolupráci se specializovanými blockchainovými společnostmi vyvine ten nejbezpečnější a nejpohodlnější produkt pro koncové uživatele a partnerské společnosti. Jen ve spolupráci s ostatními velkými jmény v oblasti blockchainu můžeme zlepšit současné systémy a také zabezpečit a zjednodušit používání kryptoměn pro všechny“, uzavírá Kumar.

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE