Kryptoměny dostaly opět sodu

Dne 15. března se digitální měny opět dostaly pod prodejní tlak. Bitcoin klesl pod 8.000$ a Ethereum pod 600$. Důvodem je s největší pravděpodobností oznámení společnosti Google, že mění svou politiku inzerce ve finanční oblasti, díky čemuž nebude od června 2018 přijímat objednávky na inzerci od firem z kryptoměnového segmentu.

Jelikož tento zákaz nezačne platit dříve, než v červnu, mohl hlasatel televize CNBC Jon Fortt ještě zachytit stránku jeho televizní stanice, kde vyhledávač Google umístil u zprávy o zákazu inzerát z oblasti kryptoměn:

Naposled se Bitcoin podíval pod osmitisícovou hranici na začátku února tohoto roku během velkého poklesu, který byl zřejmě způsoben výprodejem BTC zabavených během zátahu na MtGox v roce 2014. Tento faktor může přitom hrát svou roli i do budoucna, protože prodány byly údajně BTC za 400 milionů dolarů a zbývá ještě prodat mince za 1,4 miliardy. 15. března večer se BTC byl sotva schopen vyšplhat zpět nad hranici 8.000$.

Celková tržní kapitalizace kryptoměn klesla na 332 miliard dolarů, což je nejníže od osudného šestého února. Ani ostatní kryptoměny tedy nezůstaly ušetřeny – nadějná digitální měna Cardano klesala o 15,5% na 18 centů, Litecoin naopak dopadl poměrně dobře s poklesem na úrovni pouhých tří procent.

Před pár dny se objevily nepotvrzené zprávy, že stejně bude postupovat i společnost Twitter.

Zprávy z Google a Twitteru ale nejsou jedinou informací, která na trh přišla. Firma vyvíjející aplikaci pro posílání peněz Square Cash oznámila, že zavedla možnost nákupu a prodeje Bitcoinu pro uživatele ve Wyomingu, kteří byli dosud omezeni legislativou. Stejně tak chce firma postupovat také ve státě New York, kde uživatelé také kvůli regulaci možnost nákupu a prodeje kryptoměn nemají.

Vývojáři P2P platební aplikace Circle shodou okolností oznámili spuštění obchodní platformy pro kryptoměny ve 46 státech USA. Stejně, jako v případě Square Cash, se pracuje na uvedení ve státě New York.

Komentátoři se shodli, že při včerejším slyšení ve Washingtonu DC se šéfovi právního oddělení burzy Coinbase povedlo přesvědčit, že současná vlna regulací zřejmě ubližuje vývoji technologických inovací.

A nakonec Playboy – tato známá společnost, zaměřující se na zábavu pro pány, chce představit kryptoměnovou peněženku, kterou bude možné platit za jeho služby. O dobré zprávy tedy není nouze, ale trh v současnosti reaguje spíše na základě emocí.

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE