Hedgeový fond: Bitcoin už dna dosáhl, je připraven vyrazit nahoru

Investor do digitálních měn Dan Morehead říká, že Bitcoin už si prošel dnem brutální korekce posledních týdnů a vrátí se znovu na historická maxima, načež začne tvořit nové rekordy.

Bitcoin se brzy vrátí na výsluní

V rozhovoru pro pořad televize CNBC „Fast Money“ (Rychlý prachy) nadhodil Dan Morehead z Pantera Capital velmi slibné předpovědi ohledně nedaleké budoucnosti této digitální měny. Statistiky, které si s sebou do studia přinesl, podporují jeho teorie.

„Bitcoin je mezi institucionálními investory natolik vzácný, že se ještě pořád obchoduje ve svém vlastním rytmu.“

 Morehead v prosinci minulého roku volal po 50% korekci ceny, než se Bitcoin opět vydá na nová maxima (pozn.překl. – dočkali jsme se dokonce 70%). Tehdy měl jeho fond zisk 2922% a spravoval aktiva v celkové výši přes dvě miliardy dolarů. Pantera Capital byl natolik úspěšný, že musel zvedat poplatky, aby odradil další investory.

„Volatilita ceny Bitcoinu je jeho výhodou, proč by ale nemohla být též nevýhodou?“

První fond pod investiční společností Pantera Capital vznikl již v roce 2003 a první kryptoměnový fond již v roce 2013. Nyní Pantera Capital investuje již pouze v oblasti digitálních měn a celkové zhodnocení kapitálu od založení se pohybuje kolem 22.000%. V roce 2017 spustila společnost fond primárních emisí mincí (ICO) a fond digitálních aktiv, které měly zhodnocení 549%, respektive 188%.

Morehead říká, že v posledních sedmi medvědích cyklech jsme si průměrně prošli pádem o 64%. Nynější pád ceny tedy považuje za přesně to správné, co Bitcoin potřeboval. Dodal ještě, že průměrný medvědí trh trval z historického hlediska 71 dní a jelikož od prosincových maxim po únorová minima uběhlo 52 dní, mohlo by se jednat o konec tohoto poklesu.

„Vypadá to, že za několik týdnů bude vše v normálu a Bitcoin bude znovu růst.“

Od nového roku je vývoj posledních dní první vlaštovkou, která připomíná obrat trhu, když cena stoupla z minim na 5.920$ až na současné ceny blížící se 10.000$.

Regulace bude pro trh prospěšná

Když dostal od CNBC otázku ohledně regulatorních opatření v USA, odpověděl Morehead, že to pro kryptoměny bude požehnání a více je v tomto případě lépe. Citoval tak v podstatě stanovisko CFTC (komise pro dozor nad termínovými obchody – regulátor trhu finančních derivátů), která zařadila Bitcoin mezi aktiva a umožnila vznik prvních kryptoměnových futures, a SEC (komise pro cenné papíry a burzy – regulátor akciových trhů a burz), která zaujala postoj „není to naše věc“, což investorům dost pomohlo.

Morehead potvrdil velkou expozici jeho fondu v zavedených kryptoměnách, jako je Bitcoin, nebo Ethereum, ale vyjádřil osobní zájem zejména o nové digitální tokeny vydávané formou ICO. Nazval je „small caps“ kryptoměnového trhu. Small caps jsou na akciovém trhu malé nadějné společnosti s velkým potenciálem, ale i vyšším rizikem.

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE