Obchody s futures poslaly cenu BTC nahoru

Navzdory spekulacím o tom, že futures usnadní spekulace na propad ceny již tak nechvalně nestálého Bitcoinu, zažehl začátek obchodování na CBOE další spanilou jízdu Bitcoinu. Obchodování s futures začalo o půlnoci našeho času z neděle na pondělí na ceně 15.000$, která byla tou dobou k vidění na burze Gemini.

Asi o pět hodin později se cena na této burze zvýšila až na 16.800$. Futures s dobou expirace v lednu se prodávaly až za 18.500$, což je nárůst o 23%. Rychlý nárůst ceny na burze stačil již dvakrát zastavit obchodování. Tuto pojistku mají kontrakty na CBOE a budou jí mít i kontrakty na CME a Nasdaqu – má dát obchodníkům šanci znovu zvážit své kroky v případě velkých cenových výkyvů. Jakýkoli vzestup, či pokles ceny na CBOE o více než 10%, spustí stop obchodům na dvě minuty. Změna ceny o 20% stopne obchodování dokonce na pět minut.

Díky gigantickému zájmu o obchodování nového finančního instrumentu dokonce krátce po začátku obchodování spadla stránka burzy, což ovšem neovlivnilo samotné obchody s deriváty. V prvních pěti hodinách obchodování změnilo majitele 2.000 kontraktů, což představuje 2.000 BTC. Obrat obchodů byl tedy v prvních pěti hodinách „jen“ 30 milionů dolarů – srovnejte s obratem obchodování na BTC trzích v řádech miliard dolarů denně. Je to ovšem i tak velký úspěch, když uvážíme, že pánové na Wall Street obyčejně pracují jen od pondělí do pátku.

Toto byl ovšem jen začátek, až se trhy rozjedou, čekají nás mnohem větší objemy. Zejména až se připojí mnohem větší CME a poté i Nasdaq.

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE