SEGWIT2X ODVOLÁN!

Organizátoři kontroverzního škálovacího návrhu odvolali svůj pokus o upgrade softwarového protokolu, který by vedl k dalšímu rozdělení Bitcoinu. Návrh měl sice ze začátku vysokou podporu startupů a těžařských poolů, ale v poslední době zaznívaly hlasy tuto podporu odvolávající. Návrh SegWit2X měl tři měsíce po spuštění Segregated Witness na Bitcoinu provést upgrade protokolu, aby bylo možné těžit bloky až do velikosti 2MB, místo 1MB. Aktivace byla plánována na blok 494784, který se očekával někdy na konci dne 16. listopadu našeho času.

Odvolání bylo zveřejněno dnes (8. listopadu) v emailu, který napsal Mike Belshe, ředitel a spoluzakladatel bitcoinové peněženky BitGo. Byl jedním z vedoucích představitelů celého projektu, ale nakonec uznal, že tento návrh je natolik kontroverzní, že nebude možné ho uskutečnit. Konkrétně napsal:

„Je bohužel jasné, že nemáme dostatečnou podporu komunity pro zvýšení velikosti bloku. Pokračovat po vytýčené cestě by znamenalo rozdělit komunitu a byl by to krok zpět pro růst významu a ceny Bitcoinu. To nikdy nebylo cílem SegWit2X. V současné době tedy odkládáme naše plány na zvýšení velikosti bloku na 2MB“

Tato zpráva byla podepsána také dalšími významnými osobnostmi, které 2X podpořily na newyorském sjezdu. Mezi nimi je například ředitel a zakladatel BitGo Mike Belshe, ředitel Xapo Wences Casares, spoluzakladatel poolu Bitmain Jihan Wu, ředitel a spoluzakladatel Bloq Jeff Garzik, ředitel a spoluzakladatel společnosti Blockchain Peter Smith a ředitel a zakladatel Shapeshift Erik Voorhees. Skupina však i nadále doufá, že k upgradu protokolu dojde, jakmile ho bude podporovat dostatečně velká část komunity.

Cena Bitcoinu zareagovala okamžitým nárůstem až na 7.888 USD a v současnosti opět klesá. Nyní pravděpodobně začnou Bitcoin prodávat velcí spekulanti, kteří jej nakoupili proto, aby vydělali na prodeji nové měny 2X. Nyní už nemají důvod nadále držet tak velké množství BTC. Můžeme se tedy dočkat i propadu pod 5.000$.

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE