Amazon by mohl začít akceptovat BTC

Začínají se objevovat zvěsti, že jeden z největších maloobchodníků světa, Amazon, chce dnes (26.10.2017) oznámit inovaci spojenou s Bitcoinem. V úterním článku to uvedl seriózní německý deník Die Welt. Jeho zdroje ve finančně technologických kruzích naznačují, že podle investora Jamese Altuchera chce Amazon integrovat možnost platby za zboží v Bitcoinech.

Altucher toto uvedl ve svých komentářích na konci září a řekl též, že čtvrteční (tj. dnešní) konferenční hovor bude pro Amazon i Bitcoin znamenat skutečný den D. Před tímto konferenčním hovorem, který mimochodem může poslouchat každý, to vypadá, že na těchto zvěstech něco pravdy bude, protože kurz BTC začal kolem jedné hodiny stoupat.

„I když není datum 26.10.2017 vytesáno do kamene, měl by trh očekávat zavedení bitcoinových plateb velmi brzy,“ píše dále Die Welt.

Po dotazu směřovaném na Amazon ovšem přišla očekávatelná nicneříkající odpověď:

„(Amazon) se snaží zavést nové služby a produkty, pokud mají přidanou hodnotu pro zákazníka. Dokud nebude toto téma na pořadu dne, nebudeme uvádět žádné spekulace.“

Společnost již roky čelí otázkám na to, kdy a jestli zavede platby virtuálními měnami, protože jeho konkurent Overstock se na tomto poli angažuje již od roku 2013. Od té doby přešla na bitcoinové platby řada jeho středně velkých byznysů – i tak by ovšem takový krok byl od Amazonu vpravdě průkopnický. Existuje několik služeb, které nabízejí platby za zboží pomocí Bitcoinu, nebo Bitconem nabíjených dárkových karet. Pro příklad nemusíme chodit daleko, vzpomeňte třeba na uřvaného zeleného mimozemšťana…

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE