Všechny čínské BTC burzy musí zavřít

Všechny čínské burzy, kde se obchoduje s digitálními měnami, musí přestat obchodovat, aby dostály požadavkům regulátorů. Informace, které z Číny pomalu prosakují, zřejmě potvrzují, že směna z digitálních měn na ty klasické nebude v Číně nadále legální. Regulátor si vyžádal konec obchodování do půlnoci dne 15. srpna a cena Bitcoinu na to zareagovala pádem pod 3.000$, ale následně asi 800$ získal zpět, když regulátor tuto lhůtu prodloužil. Huobi a OKCoin mají obrovské množství uživatelů a navíc se neangažovaly v ICO, takže jim regulátor nechal na uzavření byznysu čas až do konce října.

V emailových komentářích se pro Coin Telegraph vyjádřilo hodně hráčů z oblasti kryptoměn. Většinou se shodli na tom, že čínská regulace sice z krátkodobého hlediska ovlivní cenu, ale z dlouhodobého hlediska bude status Bitcoinu posílen a to bude mít dobrý vliv na stabilitu ceny. Kroky čínského regulátora totiž, nejen v tomto roce, měly na cenu BTC obrovský vliv, a když se tento vliv odstraní, cena bude stabilnější.

„Cena je vždy solidním ukazatelem strachu a nenasytnosti trhu, stejně tak odráží nejistoty ohledně regulace,“ uvedl ředitel Leverj Bharath Rao. „Také to ukazuje, že vývoj decentralizovaných a neregulovaných trhů půjde kupředu. Regulace decentralizovaných měn není ani možná, ani potřebná. Budoucnost je tedy nyní trochu světlejší, když je digitální komunita nucena vyvíjet vysokokapacitní neregulovatelné burzy.“

Čínští investoři jsou známí pro své krátkodobé obchodní aktivity, které často ovlivňují volatilitu Bitcoinu. Regulatorní požadavky zapříčinily tento rok masový exodus uživatelů z burz k P2P obchodním platformám typu Local Bitcoins, která působí i v České Republice. Se schválením zákazu obchodování v Číně zmizí z trhu další faktor působící na cenu, ale nemusí tomu tak být navždy.

„Čína se dlouhodobě angažuje v kryptoměnovém byznysu, hlavně v těžbě a obchodování, takže je poměrně těžké uvěřit, že by chtěla najednou zahodit vše, čeho na tomto poli již dosáhla. Tento trh má navíc velký potenciál do budoucna,“ uvedl Jason English z blockchainové aliance Sweetbridge.

„Dokonce i zákaz ICO se mi zdá být spíše jen pauzou pro zavedení regulatorních opatření. Navíc to ukazuje volatilitu celého trhu a regulátoři mohou využívat svojí moci k tomu, aby vytvořili nákupní a prodejní příležitosti, na kterých se napakují.“

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE