Bitcoin ztrácí status zločinecké měny

Představitel amerického Úřadu pro vnitřní bezpečnost (US Homeland Security) uvedl, že Bitcoin je nyní mnohem legitimnější, když zločinci přesouvají své transakce do jiných měn. V interview na CNBC řekl onen nejmenovaný představitel Úřadu, že se zločinci stahují z Bitcoinu proto, že oficiální místa umí stále lépe sledovat transakce na blockchainu.

„Myslím si, že (Bitcoin) je mnohem legitimnější, než lidé myslí“, dodal.

„Problém“ s anonymitou Bitcoinu byl delší dobu využíván zejména při transakcích přes dark web. Nyní se začínají tito uživatelé schovávat raději za mnohem anonymnější měny, jako je Monero, a z Bitcoinu se stahují.

Spojování Bitcoinu s „legitimitou“ lze ovšem považovat za obrat v rétorice amerických úřadů, které zatím spíše upozorňovaly na nebezpečí spojená s digitálními měnami, jako je například vysoká kolísavost, nebo možnost ztráty velkého množství peněz.

„Zločinci již začínají vidět, stejně jako my, že anonymita Bitcoinu není zase až tak dokonalá, jak si mysleli“, dodává představitel Úřadu.

V červenci oznámila největší BTC mixovací služba Mixing Bitcoins, že končí definitivně svůj provoz. Připomeňme, že mixovací služby slouží ke zvýšení anonymity Bitcoinu tak, že doslova smíchá množství příchozích mincí a pak je snížené o poplatek zase vrátí uživatelům. Tím pádem má každý uživatel hromadu fragmentů z jiných adres a je tudíž extrémně náročné vystopovat původ peněz.

„Doufám, že naše rozhodnutí přispěje k vyčištění prostředí a zvýšení důvěryhodnosti Bitcoinu“, napsali Mixing Bitcoins ve zprávě pro konkurenty.

„Doufám, že naši konkurenti vyslyší naši zprávu a uzavřou také svoje služby. Velmi záhy totiž budou takovéto aktivity v mnoha zemích považovány za nelegální.“

Předchozí článek

SegWit aktivován

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE