Předpověď legendárního tradera

Zeptejte se kteréhokoli bitcoinového pamětníka a zjistíte, že obchodník přezdívaný „masterluc“ je v BTC komunitě legendou. Jeho nejznámějším kouskem je předpověď rekordní ceny z konce roku 2013 a následného klesajícího trhu. 6. prosince 2013, když cena dosahovala 1.100$ uvedl:

„Už třetím dnem se sám sebe po probuzení ptám: „Je tohle konec?“. A již třetí den je odpověď na tuto otázku „ANO“. A tím končí historicky první období růstu Bitcoinu 2010-2013.“

Několikaletý medvědí trh

Pokud se vám toto nezdá dostatečně impozantní, masterluc předpověděl i následný medvědí (klesající) trh, který trval řádově roky. A to vše dva dni před pádem, na historických maximech kolem 1.240$. Tehdy napsal:

„Děkuji ti Satoshi a komunito, jsem stále zde. Ale další vstup na trh plánuji na rok 2016-2017.“

Kdyby náhodou někdo zpochybnil jeho předpověď, pro jistotu ji ještě 31. ledna 2014 zopakoval:

„Cena již příliš dlouho vybočuje z vymezených hranic. Myslím, že nyní dojde ke stagnaci, jakou pamatujeme z ledna-května 2012. Jenže nyní bude trvat mnohem déle, pravděpodobně až do příštího půlení.“ (pozn.překl.: to nastalo v červenci 2016).

Není to jen štěstí

Pokud si myslíte, že to bylo jen štěstí, tak uvažte, že konec bubliny předpověděl již v březnu 2013. To bylo devět měsíců předtím, než praskla. Na fóru Bitcointalk tehdy uvedl, že dlouhodobý růst BTC skončí „někde nad tisíci dolary“. V té době se BTC mimochodem pohyboval kolem 50-100$.

Rok 2013 a tvar paraboly, který značí blízký krach cen.

Tvar grafu v těchto dnech – zatím se o parabole mluvit nedá.

Bublina začne někdy kolem května 2017

  1. května 2015 masterluc napsal:

„Pomocí tohoto modelu se dá odhadnout čas do příští bubliny. Podle mě to bude plus mínus dva roky.“

Spletl se o pouhé dva měsíce – hlavní vzestup ceny BTC začal 25. března na ceně kolem 889$, jak se můžete snadno přesvědčit v grafech. V těchto dnech si BTC již zahrává s psychologickou hranicí 4.500$.

Křišťálová koule

Masterluc se nyní nechal slyšet, že podle něj dosáhne cena BTC hodnoty 15.000$ do konce roku 2017. A to není vše. Věří také, že současný rostoucí trend skončí na ceně 40-110.000$. To by se mělo stát někdy v roce 2019.

Tyto čísla se mohou zdát nezvyklá, ale obchodníci si všímají, že poslední bublina vlastně ani bublinou nebyla. Cenový graf ještě nezačal nabírat podobu paraboly, jako to bylo u posledního krachu. Porovnejte tvary grafů 2013 a 2017 na obrázcích.

Bez záruky

Jak vám samozřejmě titěrným písmem řeknou reklamní materiály všech investičních fondů, není předchozí výkonnost zárukou výnosů v budoucnu. Uvidíme, jestli se masterluc trefí i tentokrát. Pokud, a je to obří POKUD, má i tentokrát pravdu, pak bude na světě mnoho nových bitcoinových milionářů.

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE