Jak to vypadá s Bitcoinem?

Dobře. Po přešlapování na místě, nevěda kudy kam, se v sobotu brzy ráno rozhodl pro prudký útok na třítisícovou hranici, která nebyla s to odolat. Stalo se tak proto, že se stabilizovala situace po odtržení Bitcoin Cash (BCH) a všichni začali BCH prodávat a kupovat BTC, přesně jak se čekalo. Ta hlavní nákupní horečka na sebe ovšem nechala dlouho čekat, protože burzy rozjížděly obchody s BCH jen velmi pomalu.

Dalším faktorem je to, že mnoho investorů před forkem vyklidilo pole a nyní se vrací zpět. A nejen oni – až 70 hedgových fondů již oznámilo úmysl nakupovat BTC do svého portfolia a při pohledu na cenu každému dojde, že nezůstalo jen u řečí. Poptávka po Bitcoinu jako investičním instrumentu a v mnoha zemích jako ochraně před inflací tedy opět utěšeně roste. Důvěru investorů zřejmě posílilo očekávání aktivace SegWitu, který zrychlí síť a připraví cestu pro další nadstavbová řešení, například Lightning Network.

Zakladatel Cashaa Kumar Gaurav uvedl pro Cointelegraph i další faktory, které Bitcoinu nahrávaji:

„Bitcoin je stále častěji uznáván oficiálními autoritami, zvyšuje se zájem médií, stále více obchodů akceptuje platby v BTC a původní důvody pro zavedení Bitcoinu jsou silnější, než kdy předtím. Nedávno dokonce EU oznámila, že zvažuje možnost zmrazení účtů v problémových bankách, aby tyto nekrachovaly. Jistě všichni pamatujeme, jak BTC posílil poté, co se toto stalo na maličkém ostrůvku Kypru.“

Také ředitel BnkToTheFuture.com Simon Dixon věří v další růst ceny. Podle něj Bitcoin dokázal, že ho nelze nijak snadno kontrolovat a proto získal důvěru a roste.

„Věřím v další růst, protože Bitcoinu pomáhají také obchody s altcoiny – zisky z obchodů jsou totiž vybírány opět v BTC.“

Ředitel NetCoins Michael Vogel k tomu dodává, že by uživatelé měli odolat tržní hysterii a zaměřit se na fundamenty. Tedy co Bitcoin je a co představuje. Jeho hlavním aktivem je samozřejmě blockchainová technologie, kterou lze použít na nekonečné množství způsobů, nejen k vytváření kryptoměn. Dále je samozřejmě platebním prostředkem, uchovatelem hodnot atd. Když si uvědomíme, jakou pozornost mainstreamových médií nyní Bitcoin získává (ano, i negativní reklama přitahuje pozornost), pak je jasné, že Bitcoin je zlatým standardem v oblasti kryptoměn.

Na obzoru 3.700$

Vogel přirovnává vývoj BTC k raným letům internetu. To znamená zejména to, že i internet si musel projít škálováním, kdy jsme se dostali od vytáčecích modemů po gigabitové pevné linky. Vogel také předpovídá další nárůst ceny:

„Nyní, když občanská válka o budoucnost Bitcoinu skončila, dojde zřejmě k přílivu peněz od investorů, kteří vycouvali v červenci. Další investoři by se měli jen hrnout. Není to tak dávno, co investiční banka Goldman Sachs předpověděla, že se brzy můžeme s cenou dostat až na 3.691$ a zdá se, že už jsme na dobré cestě.“

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE