Goldman Sachs: Další korekce přijde s cenou 3.100$

Bankovní obr Goldman Sachs nedávno varoval své klienty, že růst Bitcoinu se zastavil a velmi brzy můžeme očekávat klesající trend, jak vyplynulo ze zprávy na serveru Interactive Investor. Ačkoli Goldman Sachs nesleduje pravidelně trhy digitálních měn, 12. června vydal zprávu nazvanou „Blockchain Unchained“ (Blockchain utržený ze řetězu). Podle banky přijde další velká korekce Bitcoinu kolem ceny 3.100$. Předpokládaným důvodem bude opět prudký růst ceny.

Pády Bitcoinu

Podle serveru Zero Hedge se očekává pokles s každým dalším historickým rekordem. Soudí tak podle nízkých hodnot oscilátorů v historických maximech, které pak predikují medvědí (klesající) trh. Nedávný pohyb BTC ukázal, že se cena snadno vrací dokonce hluboko pod předchozí historické maximum.

Když to vezmeme v úvahu, musíme nutně dojít k závěru, že Bitcoin bude dále klesat. Bitcoin také není jedinou měnou, která takto korigovala. V podstatě všechny digitální měny, snad s výjimkou Ripple, si tím v předchozích dnech prošly, včetně největšího rivala Bitcoinu – Etherea. To kleslo z hladin nad 400$ až ke 361$, což je více, než deset procent. Takovéto poklesy, zasahující mnoho finančních instrumentů, se na finančních trzích objevují docela často, srovnejte například s akciovými trhy. Co ale Goldman Sachs zřejmě nebere v úvahu, je rozdílnost trhu kryptoměn oproti klasickým finančním trhům. Proto by nemuseli mít vůbec pravdu. Technická analýza tvrdí, že pokud cena prorazí třítisícovou bariéru za velkých objemů obchodů, pak můžeme očekávat spíše další růst, možná až k úrovním kolem 3.500$.

Převezme Ethereum trůn?

Mnoho článků v médiích spekuluje o tom, že Ethereum by mohlo letos překonat Bitcoin, protože jeho poklesy nejsou tak velké, jako poklesy BTC. Co ovšem zapomínají zdůraznit je, že mluví o tržní kapitalizaci, nikoli o ceně. Ethereum není tak striktně omezené množstvím, jako BTC, takže jeho tržní kapitalizace může růst i díky růstu množství mincí v oběhu. A bude tomu tak do té doby, než se Ethereum začne používat k tomu, k čemu bylo vytvořeno. Zatím se totiž používá spíše jako spekulativní aktivum, než k implementaci chytrých kontraktů.

Takže ano, Ethereum může letos Bitcoin předběhnout – v tržní kapitalizaci. Že ho překoná v ceně je ovšem úvaha přitažená za vlasy.

Pozn.překl. – Goldman Sachs jsou na trhu známí tím, že jdou přes mrtvoly, aby na trhu dosáhli zisku. Na neregulovaném trhu to pro ně bude velmi snadné, stačí jen pár zpráv v médiích. Jistě jste zaznamenali slova Goldman Sachs například v souvislosti s finanční krizí roku 2009. Díky tomuto přístupu se jim někdy přezdívá „Golden sacks“, neboli Pytle zlata.

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE