Revoluční česká peněženka? A…

Jako nejužívanější peněženku v naší anketě vybrali čtenáři Arbolet.net. Zde tedy přichází první recenze, kterou jsme čtenářům slíbili zveřejnit po slosování Vánoční soutěže o Bitcoin Rentu.

Arbolet.net (dříve Arbolet.cz) je česká BTC i Kč peněženka s několika nadstavbovými funkcemi. Celý koncept je zaměřen proti současnému bankovnímu, finančnímu i ideologickému systému.

 

Arbolet.net BTC peněženka

Myšlenka

Jedná se o největší bitcoinovou i kryptoměnovou komunitu v ČR. Zástupce peněženky a jeden ze zakládajících členů vystupující pod jménem ARBX7 se vyjádřil takto:

Naším záměrem je vytvořit alternativní, ale stabilní mikroekonomický systém, který bude sloužit rozsáhlé komunitě členů. Postupně lidem dokazujeme, že banky nejsou jedinou cestou a také, jak se dá v dnešní době jednoduše pracovat s kryptoměnami, které jsou už celosvětově na vzestupu.

Rozumíme tomu, že někteří lidé nemusí naší činnost prozatím chápat, ale jsme přesvědčeni, že Arbolet bude plně doceněn v dlouhodobější perspektivě. Doufáme, že tímto projektem nakonec probudíme z letargie celý náš český národ.

Jejich zaměřením je omezit vliv stávajícího systému a vytvořit vlastní mikroekonomický systém, kde transakce probíhají v Bitcoinu s možností anonymních převodů a kde tedy stát nemá žádný nárok vybírat vysoké daně nebo do systému jinak zasahovat, tak jako to všichni dobře známe.


Proč bude bitcoin růst? Tajné zprávy o Bitcoinu?
Jak na Bitcoinu vydělat?

E-mail:

Funkce projektu:

  • poskytuje účty vedené v BTC i CZK, je tedy možné využívat Arbolet účet namísto běžného bankovního účtu
  • bez poplatků – vklady, výběry i platby jsou zcela zdarma (jsou financovány z projektů)
  • aktuální informace ze světa Bitcoinu, největší bitcoin komunita v ČR, členi si vzájemně pomáhají, zkušenější členi se sami účastní výdělečných projektů, které generují zisk a pobírají za tuto činnost podíl

Arbolet.net Arbovinky

Věděli jste, že…?

Anonymous logoCelý koncept vychází z deepwebu (deepweb je část internetu, na který nelze vstoupit z běžného internetového prohlížeče, nachází se zde přibližně 10x více informací, než na internetu, který běžně používáme – pozn. redakce), kde 7 zakládajících členů v roce 2011 začalo provozovat výdělečné projekty hodně rozmanitého zaměření.

 

Nyní se soustředí na podstatně více projektů a to nejen na deepwebu. Některé z nich jsou popsány na stránce Z našich projektů. Když jsme požádali jejich zástupce o podrobnější popis projektů, vyjádřil se takto: „O všech projektech se na stránkách nezmiňujeme. Angažujeme se mimo jiné i v projektech, které vydělávají právě díky tomu, že se o nich neví. Know-how není věc pro každého.“

Právo na interní informace tak mají pouze ti, kteří na projektech přímo spolupracují, což je logické. Těmto spolupracujícím náleží také právo na podíl ze zisku.

Arbolet.net - Z našich projektů

Spolupracovat na vyšší úrovni není zdaleka pro každého. Po registraci mají uživatelé možnost provést transakci jako vklad, výběr, převod jinému uživateli nebo mohou investovat do bitcoin vrstvy s ročním garantovaným výnosem 6 – 10%, pro získání možnosti investovat za tento úrok není třeba plnit žádné úkoly, stačí čistá registrace pomocí emailové adresy.

Poskytují i CZK vrstvy, avšak tyto nejsou dostupné pro všechny, pro zpřístupnění je nutné splnit podmínky a o Bitcoinu se tak více vzdělat. Co úkoly zahrnují? Přečíst si několik článků o Bitcoinu, projít si podrobněji stránku a vyzkoušet si některé z kvízů. Právě splnění úkolů totiž umožňuje podílet se na investicích do projektů pomocí Kč investičních vrstev, které se úročí měsíčním úrokem od 1,5% výše.

Arbolet.net - Investiční vrstvy

Anonymní bankovní účet

BTC i Kč peněženka Arbolet.net poskytuje možnost vlastnit účet, aniž byste museli prokazovat svou totožnost. Lidé se často poohlížejí po službě, ktera by umožňovala anonymní založení účtu nebo anonymní transakce. Faktem totiž je, že anonymní bankovní účet není možné založit u žádné banky, ani v zahraničí.

Popularita online účtů a peněženek proto strmě roste, jedním z důvodů je právě jejich funkce – dostat se mimo dosah systému. Lidé si stále více uvědomují, že nemusí používat zastaralé banky a platit vysoké poplatky u bankovních účtů. Namísto toho se obracejí k alternativním cestám.

Ochrana majetku před úřady nebo exekucí je dalším z příkladu používání online peněženek. Žádný registr jako u bankovních účtů zde totiž neexistuje (nemůže se tedy stát, že se přihlásíte na účet a zjistíte, že nemáte žádné peníze, protože si Vaši výplatu strhl exekutor například za to, že jste před 7 lety nezaplatili pokutu v tramvaji). Podle vyjádření Arbolet.net jsou naprostá většina zákazníků lidé, kteří se zajímají o moderní a výhodnější internetové služby.

 

Bylo Vám v článku něco nejasného nebo máte nějaký zajímavý nápad na zlepšení?

Napište nám přímo do redakce:

E-mail:
Zpráva:

Navazující článek: Jsou peníze v bance v bezpečí?

Další článek

BTC směnárny – Recenze

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE