Bitcoinové platební karty

Tyto karty dávají uživateli možnost přeměnit Bitcoiny na běžnou měnu, kterou můžete vybrat z bankomatu, nebo kartou platit v obchodech. Bitcoinová platební karta tak spojuje široce akceptovanou platební metodu skutečného světa a anonymitu světa Bitcoinu. Ve světě BTC jsou tyto karty známé jako „bitcoinové platební karty“, protože přesně tím jsou – poskytovatel vám pošle platební kartu, kterou si nabijete pomocí této digitální měny. Níže uvádíme přehled nejrůznějších poskytovatelů a jejich produktů. Je jich docela požehnaně a většina z nich je dostupná mezinárodně, bez geografických omezení. Použití platebních karet je snad nejjednodušší cestou, jak vaše BTC využít k platbám. Můžete se ke svým BTC dostat kdykoli bez nutnosti přeměňovat přesné částky. Jedinou nevýhodou může být jejich denominace v hlavních světových měnách. I tak lze ale karty využít při cestování (stačí mít bezpečný přístup k internetu a můžete si ji dobít ze své peněženky, můžete vybírat z místních bankomatů…), nebo při online nákupech všude, kde akceptují danou měnu.

E-Coin

E-Coin je britská společnost, která spustila prodej virtuálních a fyzických platebních karet, které jsou akceptovány všude, kde se dá platit kartami VISA. Můžete si ji objednat již dnes, za minimální poplatek. V nabídce mají mnoho verzí a možností. Můžete si objednat jak plastovou fyzickou kartu, tak tu virtuální. Karta může být denominována v USD, EUR, nebo GBP. Vše, co potřebujete, je platná emailová adresa a základní informace o vás pro účely registrace. Objednaná karta (ta fyzická) vám přijde na uvedenou adresu.

Kartu si nabijete přes jejich stránky, ale zaplatíte poplatek 2% za konverzi u nich uložených BTC na měnu, na kterou je karta vedená. E-Coin nyní akceptuje BitGo, takže uživatelé dostanou svoje peníze na kartu ihned, aniž by museli čekat na tři konfirmace transakce, posílají-li Bitcoiny z jiné peněženky.

Tuto kartu můžete platit přes PayPal, jinou kreditní, nebo platební kartou, bankovním převodem a alternativními metodami, jako je právě BTC, PaysafeCard, nebo Qiwi. Virtuální karta (dostanete jen číslo a platíte s ní v eshopech) stojí 3$ a fyzická začíná na 17$. Jediným omezením je, že není dostupná pro uživatele z USA.

Kartu můžete používat anonymně až do výše limitu, který je nastaven na 2500$. Jakmile součet transakcí dosáhne tohoto limitu, musíte si buď koupit novou kartu, nebo ověřit svou identitu (skenem své občanky/pasu a důkazem o vašem bydlišti).

ANXPRO

ANXPRO je obchodní platforma z Hongkongu. Nabízejí tři typy bitcoinových platebních karet:

 • ANX Plus denominovanou v hongkongských dolarech
 • ANX Premium v amerických dolarech a
 • ANX Elite, taktéž v amerických dolarech

Podívejme se na ANX Premium. Je automaticky nalinkovaná na váš účet u ANXPRO, takže ji můžete pohodlně nabíjet pro každodenní užití. Je tudíž vhodná zejména pro použití na cestách do zemí platících USD, nebo pro online platby v dolarech. ANX ovšem nabízí tuto kartu jen uživatelům, kteří ověří svůj účet u nich (jako vždy jde o sken občanky a účet za elektřinu/vodu pro ověření vašeho bydliště). Tato platební karta platí v globální síti více než 25 milionů obchodníků. Platit můžete u kteréhokoli z nich, nebo si vybrat peníze z bankomatů po celém světě (jde o dobíjecí MasterCard). Líbí se nám, že můžete zůstatek na kartě a informace o účtu prověřit online, nebo přes mobilní telefon. Umožňuje také rychlonabíjení a neúčtuje žádné měsíční poplatky.

Goldmoney

Co dostanete, když zkombinujete kupní sílu zlata a pohodlnost globálně akceptované platební karty? Správně, předplacenou MasterCard od Goldmoney! Funguje asi takto: za bitcoin koupíte zlato a zlatem si nabijete svou MasterCard. Co to pro vás znamená? V podstatě máte platební kartu, která má denominaci nikoli v měně, ale ve zlatě. Nejstarší třída aktiv se spojila s nejvíce posilující měnou tohoto století a výsledek se pohodlně vejde do peněženky, akceptují ho miliony obchodníků a všechny bankomaty s nálepkou MasterCard, Maestro, nebo Cirrus. Neplatíte žádné měsíční poplatky ani úroky a poplatek za nabití je 1%.

Vaše první karta je zdarma a můžete si vybrat z různých měn (USD, GBP, CHF, EUR).

Xapo

Xapo je společnost registrovaná v Hongkongu a sídlící v USA. Kromě předplacených karet nabízí také uložení Bitcoinů v trezorech a peněženku s vícenásobným podepisováním. Tato karta se nedá vystavit pro všechny země světa – nefunguje například v USA, nebo Indii. Vzhledem k chybě na ověřovací stránce nelze zjistit, jestli ji lze získat v ČR.

Mají jednorázový poplatek, který vám naúčtují, jakmile si kartu objednáte. Platíte ze své BTC peněženky u nich. Během 10-25 dní obdržíte personalizovanou platební kartu až do domu, společně s instrukcemi jak kartu aktivovat a jak si zařídit PIN. Roční poplatek za kartu činí 12$ a za první rok se neplatí.

Výhodou této karty je, že utrácíte přímo Bitcoiny ze své peněženky u Xapo v reálném čase. Nemusíte tedy svou kartu nabíjet, ale utrácíte za tržní kurz přímo zůstatky v peněžence.

AdvCash

Advanced Cash nabízí předplacenou MasterCard s celosvětovým doručením (kromě USA a Pákistánu). Karty se vydávají na Gibraltaru a jsou k dispozici jak ve fyzické, tak virtuální podobě. Tato karta není primárně bitcoinová, ale umožňuje bitcoinové vklady, vedle dalších metod platby. Virtuální kartu získáte za 1$ a fyzickou již za 4,99$.

Svůj účet nemusíte ověřovat ani když budete žádat fyzickou kartu. Jakmile se zaregistrujete, můžete si kartu objednat. Ale jako všude, maximální limit bez ověření identity je stanoven na 2500$, a ten se skládá z podlimitů 1000$ na výběr z bankomatu a 1500$ na platby kartou. Chcete-li vyšší limity, musíte ověřit svojí identitu.

V současnosti neúčtují žádný poplatek za nabití Bitcoinem, ale ty jsou konvertovány na USD přes BitPay, což znamená poplatek ve výši 5%. A to už je značná nevýhoda.

Cryptopay

Cryptopay je další karta, která nabízí utrácení BTC. Zdá se, že je nejvhodnější pro evropské uživatele. Nabízí totiž plnohodnotnou VISA kartu, kterou lze dobíjet z vašeho online účtu. Dobití probíhá okamžitě a je zpoplatněno 1%. Kartu akceptují všechna místa s logem VISA a lze ji samozřejmě použít i na výběry z bankomatů. Objednat si můžete jak eurovou, tak librovou kartu za poplatek 15€/£.

Svoje peníze můžete poslat i opačně – z karty zpět na váš účet u Cryptopay, což je služba, kterou zdaleka nenabízí všichni poskytovatelé! Opět ale platíte poplatek 1% + 0,10€/£ za transakci.

Co se vám asi líbit nebude, je poplatek 1€/£ za měsíc. Neověření uživatelé mohou kartu používat anonymně až do limitu 2500€, nebo 2000£. Kartu pošlou kamkoli kromě USA, Indie a Alžírska.

Shift Card

Shift spustil kryptoměnovou platební kartu, která funguje stejně jako jakákoli Visa, ale je spojená s uživatelovým účtem na Coinbase. Je to první karta, která dovoluje uživatelům ve 32 amerických státech, registrovaným na Coinbase, utrácet Bitcoiny u 38 milionů obchodníků po celém světě. Díky společnosti Shift Payments můžete teď utrácet Bitcoiny za cokoli, co umožňuje platbu kartou Visa.

Průměrný uživatel nepozná rozdíl mezi běžnou a bitcoinovou platební kartou. Ale rostoucí komunita uživatelů vnímá Bitcoin jako vhodný uchovatel hodnot. Možnost utrácet BTC v síti Visa, nebo MasterCard se tedy jeví jako velký krok k mnohem efektivnější globální ekonomice.

WageCan

WageCan poskytuje bitcoinovou peněženku a nabízí vám na zůstatek malý úrok. Poskytuje také bitcoinovou platební kartu. Tato společnost je registrovaná na Seychelech a sídlo má na Taiwanu. Karta je denominovaná v USD, nemá žádné pravidelné poplatky, ani poplatky za dobití, nebo transfer Bitcoinů. Vydělávají na směnném kurzu Bitcoinu při dobití karty. Tuto kartu lze použít v jakémkoli obchodě, terminálu, nebo bankomatu, který akceptuje MasterCard. Pro získání karty je ale nutné skenovat občanku nebo pas, a také účet za elektřinu/vodu, kvůli ověření bydliště. Jejich kartu můžou získat občané všech států světa.

Tento poskytovatel je ale nejvíce tajnůstkářský ze všech výše zmíněných. Tvrdí, že jejich příjmy pocházejí z „meziburzovních arbitráží a dalších nízkorizikových investic“, které jsou někdy budované jako Ponziho schéma. Doporučujeme proto v tomto případě jistou zdrženlivost.

Ostatní poskytovatelé

 • Burza Bit-X nyní zasílá bitcoinovou MasterCard všem ověřeným zákazníkům, a to včetně těch v USA.
 • Britská burza DSX nyní též nabízí předplacenou kartu ve spolupráci s ePayments.
 • Dánská CCEDK poskytuje platební kartu NanoCard, která umožní okamžitou přeměnu Bitcoinů na papírové měny během platby kartou.
 • Tržiště digitálních měn XMLGold nabízí předplacenou MasterCard, kterou můžete používat na online nákupy, stejně jako platby v obchodech a po telefonu, u 30 milionů obchodníků po celém světě.
 • Coinomatposkytuje předplacenou kartu bez měsíčních poplatků za 15,99€/19,99$. Nabíjení probíhá okamžitě za cenu na burze Coinomat plus 3€/3$. Kartu vydává britská banka a posílají ji kamkoli na světě, kromě USA. Abyste kartu získali, musíte se zaregistrovat a vyplnit finanční profil kvůli dohledu nad praním špinavých peněz. Musíte také ověřit své telefonní číslo a email plus dodat množství dokumentů kvůli verifikaci. Je tedy jasné, že zde nelze mluvit o anonymním utrácení.
 • Burza Rock trading nabízí platební kartu svým ověřeným zákazníkům.
 • Bitwala, služba umožňující platit Bitcoinem vaše účty za elektřinu a vodu, právě představila svou platební kartu. Mají dva různé druhy: virtuální za 5€, nebo fyzickou za 10€. Poplatek za nabití činí 0,5% z částky, minimum je 1€.
 • Bitpay má kartu určenou pro američany, kterou lze platit v 50 státech světa. Karta umožňuje vložit BTC a přeměnit je na USD, které poté nabijete na kartu.
 • Shake nabízí platební kartu s nulovými poplatky za zahraniční transakce a mobilní platby. Fyzická karta nemůže být poslána do USA.
 • SpectroCoin nabízí předplacenou kartu, kterou lze použít v jakémkoli bankomatu na světě, nebo v obchodech jako běžnou platební kartu.

 
Mějte na paměti, že Bitcoin není anonymní, ale pseudonymní (dokud někdo nespojí váš pseudonym a vaši totožnost, tak budete anonymní, zato když se tak stane, bude znát všechny transakce, včetně těch provedených v minulosti!). Chcete-li tedy vědět, jak své působení v oblasti BTC maximálně zanonymizovat, přečtěte si náš článek.

Předchozí článek

Úvod do světa Bitcoinů

Další článek

Bitcoinové podvody

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE