Koupě zlata za BTC

Po staletí bylo zlato bezkonkurenčním uchovatelem bohatství a dnes nakupuje zlato mnohem více lidí, než v minulosti. Jeho nákup s použitím Bitcoinu nikdy nebyl jednodušší díky spojení snadných a pohodlných digitálních plateb a stability zlata. Bylo jen otázkou času, kdy se vynoří společnosti nabízející nákup zlata právě touto cestou.

Goldmoney

Platforma Goldmoney je vynikající a proto tuto kanadskou společnost doporučujeme vyzkoušet. Během několika minut si vytvoříte bezpečný účet zdarma, který vám umožní nakupovat a držet zlato. Všechny nákupy na Goldmoney vám zaručí 100% vlastnictví fyzického zlata a jeho případný zpětný odkup za tržní ceny. Vklady na účet je možné provést jak online přes BTC, tak přes některé bankomaty. Nákupy i zpětné odkupy jsou zatíženy poplatkem ve výši 1% z aktuální ceny. Standardně je zlato uchováváno virtuálně (Goldmoney nedrží fyzicky všechno zlato, které zákazníci zakoupili), ale své zlato si můžete kdykoli směnit za to fyzické a vyzvednout si ho. Vklady v BTC lze provést jen do pobočky v Dubaji.

Mimo nákupy zlata ještě nabízejí reinvestiční spořicí plány. Svůj spořicí plán si můžete nastavit tak, aby to vyhovovalo vašemu rozpočtu i finančním cílům. Vyberte si, kolik chcete každé období spořit, a tuto částku pak plaťte v Bitcoinech.

Tato platforma dále slouží také jako platební brána. Uživatelsky přívětivé funkce umožní uživatelům posílat a dostávat zlato. Využít lze také možnost platební karty předplacené přes BTC.

Veldt Gold

Veldt Gold je online prodejce nejrůznějších cenných kovů – kromě zlata můžete nakoupit stříbro, platinu a několik dalších. Prodávají jen fyzické zlato v investiční kvalitě s možností platit Bitcoinem, převodem, nebo šekem (nejrychlejší je to samozřejmě s pomocí BTC – nemusíte čekat na zaúčtování platby, nebo šeku). Kupovat můžete jednak zlaté mince a jednak zlaté slitky. Zvolený produkt vám přijde poštou jen několik dnů od objednání (a zaplacení). V BTC komunitě jsou známi jako spolehlivý dodavatel zlata s dobrou pověstí.

Veldt Gold má také jednu unikátní službu – za vaše zlato a stříbro vám vyplatí Bitcoiny! To pro vás, jako zákazníka, znamená, že v Bitcoinech vyřešíte obě strany obchodu. Za vaše zlaté, stříbrné, platinové a palladiové slitky také dostanete lepší cenu, než v kamenném obchodě.

Bitgild

Na rozdíl od Goldmoney je holandská společnost Bitgild zaměřená spíše na evropské zákazníky a prodej fyzického zlata za BTC, například mincí a prutů. Je-li vaše doručovací adresa v EU, trvá zpracování objednávky obvykle 3-5 pracovních dní, po nichž je zlato odesláno. Pro většinu objednávek z EU nevyžadují identifikaci (nicméně pokud budete kupovat velké množství, nebo od vás bude chodit šňůra menších objednávek, tak si ji už vyžádají). Ceny na jejich stránkách jsou převzaté z Bitpay.

Money Metals Exchange

Money Metals Exchange je jedním z nejrychleji rostoucích prodejců drahých kovů v USA a od uživatelů BTC (i jiných) dostává velmi dobrá hodnocení. Nejsou sice specializovaní na prodej za BTC, ale platba Bitcoinem přes Coinbase, nebo Bitpay, je jednou z možností.

Nabízejí širokou škálu zlatých, stříbrných a jiných produktů za jedny z nejnižších cen v tomto odvětví. Poskytují dobré služby s velmi rychlým dodáním (všechny objednávky jsou odesílány do 48 hodin od připsání platby na jejich účet/BTC peněženku).

Eobot

Dobře známý těžař Eobot nyní poskytuje možnost koupě zlata přímo za Bitcoiny. Tvrdí, že jsou jediným místem na světě, kde lze kupovat zlato za BTC, Ethereum, nebo dokonce za výnosy z vaší těžby BTC u nich! Dodávají kamkoli na světě.

Vaultoro

Vaultoro je britská platforma, která uživatelům z celého světa nabízí okamžitou výměnu BTC za zlato. Výměna BTC za zlato a zpět může pomoci eliminovat velkou volatilitu Bitcoinu.

Toužili jste někdy vlastnit zlato fyzicky uskladněné ve Švýcarsku? Pak je Vaultoro vaší volbou. Vaše zlato fyzicky uskladní v Zürcher Freilager, jednoho z největších a nejbezpečnějších skladů zlata na světě (ale bude vás to stát 0,033% z jeho hodnoty každý měsíc). Každý zákazník si může ověřit, že je jeho zlato skutečně uskladněno v prostorách Zürcher Freilager, stejně jako si nechat vše fyzicky prověřit nezávislým auditem. Součástí Vaultoro je obchodní platforma, kde se dá nakoupit zlato za BTC zcela bez nutnosti použít banku.

Poznámky

  • Bitstamp, jedna z největších obchodních platforem na světě, nyní nabízí novou možnost vybírání vašich prostředků – ve formě fyzického zlata. Tato možnost je ovšem dostupná pouze pro klienty z EU.
  • Některé tržní informace a nedávný vývoj naznačují, že Bitcoin je vnímán jako nový tzv. „bezpečný přístav“, ke kterému se investoři uchylují v čase krizí. Bezpečným přístavem byly dosud hlavně americký dolar, japonský jen a zlato. Na rozdíl od zlata však Bitcoin nemá v tomto oboru tisíciletou tradici, ale dokázal si svůj status vydobýt za několik málo let.

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE