Bitcoinové spořicí účty

Stejně jako klasický spořicí účet, i na ten bitcoinový si můžete bezpečně ukládat volné Bitcoiny a vydělávat tak na úrocích. To je vhodné zejména tehdy, pokud chcete svoje Bitcoiny utratit později. Předpokládáte-li, že cena půjde dolů, neprohloupíte, když této možnosti využijete. Když už máte Bitcoiny, dává smysl je ještě zhodnocovat. Dále se dozvíte několik způsobů, jak to udělat. Navíc, pokud byste svoje mince investovali do cloud miningu, mohli byste si nechat vytěžené mince posílat rovnou na spořicí účet, a vydělali byste ještě více.

Magnr

Magnr je v současnosti nejlepším místem, které nabízí zhodnocení Bitcoinů, kterých se chcete zbavit na delší dobu. Když je vložíte sem, budete dostávat úroky, dokud jistinu na spořicím účtu necháte. Účet u Magnr je v podstatě stejný, jako spořicí účet v bance, až na to, že jde o banku bitcoinovou, a máte pouze možnost vkládat a vybírat. Magnr je také jednou ze světově nejpopulárnějších bitcoinových obchodních platforem.

MagnrZajímá-li vás, odkud se berou peníze na vyplácení úroků, tak toto je oficiální verze:

„Díky diverzifikaci našich produktů můžeme nyní použít výnos obchodní platformy k výplatě úroku pro ty, kdo nám věří a spoří s námi.“

Pevná úroková sazba nyní činí 2,35% ročně (v budoucnosti bude možná k dispozici i variabilní sazba, která se bude měnit podle obchodní aktivity uživatele). Váš účet vám tak může přinést úroky z úroků každý měsíc, díky složenému úročení. Maximální úložka je ale 100 Bitcoinů na uživatele.

Bitcoiny na spořicím účtu jsou také mnohem bezpečněji uložené, než například na burze, nebo v běžné peněžence. Magnr používá vícenásobné podepisování BitGo a vaše vklady mají ze 100% pokryté rezervami (Před vykradením 120 000BTC z Bitfinexu se tato burza také chlubila vícenásobným podepisováním pomocí BitGo, ale BitGo automaticky podepisovala vše, co jí bylo předloženo! Proto bylo možné Bitfinex a jeho uživatele okrást. Pozn.překl.). Můžete své peníze ze spořicího účtu stáhnout kdykoli, kdy je budete potřebovat. Nehrozí vám za to žádné sankce. Prostě budete dostávat úrok z průměrného zůstatku.

BitVC

BitVC má základnu v Hong Kongu a je to komplexní platforma pro investice do digitálních měn a jejich finanční řízení. V současnosti BitVC nabízí dokonce pákové obchody a součástí je i služba zvaná Yubibao. To je v podstatě spořicí účet, který přináší zisk každý den. Kdykoli tam můžete přesouvat svoje Bitcoiny a Litecoiny.

bitvcStejně, jako v případě Magnr, pochází úroky z jejich vlastní obchodní platformy. Příjem jde z poplatků za obchodování na páku, tj. od těch, kdo si půjčují na obchodování od BitVC – 80% z těchto peněz pak jde na úroky účastníkům spoření Yubibao. Nabízejí dva způsoby spoření. Běžně je úrok pohyblivý. Fixní úroková sazba se objevuje jen někdy.

K založení účtu je nutné se nejprve registrovat na BitVC a pak si vybrat službu Yubibao.

Haobtc

Haobtc je jedním z největších těžařů Bitcoinů v Číně. Nabízejí bitcoinovou peněženku včetně úročení vkladů. Všechna depozita vydělávají 6% ročně a velké vklady dokonce ještě o trochu více. Příjem na zaplacení úroků plyne z jejich těžebních operací, zde se můžete podívat, čím se zabývají. Ačkoli to vypadá rizikově, musíte mít na paměti, že tato společnost těží Bitcoin již od roku 2011 a svoje bankovní a depozitní služby spustili v roce 2014. Provozují také tzv. Bitcointalk, kde rychle zodpoví vaše zvídavé otázky.

Bitbank

Bitbank je další čínská společnost, která nabízí online peněženku, která vyplácí úrok denně. Výnos je v současnosti zhruba 7,3% ročně. I tato společnost generuje svůj příjem skrz těžbu Bitcoinů. Jsou spřízněni s největší čínskou online bitcoinovou burzou CHBTC a sdílejí velmi otevřeně všechny důležité informace. To jim sice dává jistou důvěryhodnost, ale stále jde o Čínu a těžbu digitálních měn, takže neinvestujte více, než si můžete dovolit ztratit. Někteří uživatelé mají problémy s potvrzováním svého telefonního čísla. Pokud žijete mimo Čínu, je za tímto účelem někdy nutné kontaktovat jejich podporu.

Bsave

Bsave je další ze spořicích platforem. Můžete na ni přímo napojit svou peněženku vedenou na Coinbase a převedení prostředků na spořicí účet potom už trvá jen pár vteřin. Denně připisovaný úrok pak začnete inkasovat okamžitě. Svoje prostředky můžete kdykoli bez sankcí zase vybírat.

Ačkoli tato služba vypadá velmi pěkně, není zcela jasné, odkud pocházejí peníze na výplatu úroků. V tomto případě tedy doporučujeme vyšší obezřetnost. Neoficiálně generují příjem půjčováním prostředků obchodníkům na pákové obchody. Zkusili jsme to, úrok jsme dostali, a peníze jsme poté také bez problémů vybrali.

BTCPOP

BTCPOP je společnost, která nabízí okamžité P2P půjčky, jako například v České Republice Bankerat. Kromě půjček ale nabízejí také spořicí účet, na kterém připisují solidních 5% ročně. Úrok je vyplácen denně a horní limit vkladu není nijak omezen! Díky tomu můžete každý den pozorovat růst vašeho vkladu. Také můžete na tento účet přesměrovat připisované úroky odjinud, protože používají unikátní BTC adresy pro každý účet, což věci dost usnadňuje. Webovou stránku mají velmi nepřehlednou a museli jsme čekat několik dní, než vybírané peníze dorazily, ale funguje to.

BW.com

BW.com byla založena společně jedním z největších výrobců těžebních strojů na světě – LK Group – a jednou z největších bitcoinových burz světa – CHBTC. Jedná se o těžební a investiční platformu, která poskytuje rozličné služby, včetně úročené BTC peněženky. V současnosti nabízejí úrok ve výši 7,5% ročně.

HalleyBTC

HalleyBTC je další z čínských společností, jejichž aktivity zahrnují těžbu Bitcoinů. Podle jejich vlastních slov jsou zdrojem vysokých úroků těžební farmy, které jsou jedny z největších v Číně. Jejich produktivita je vysoká a náklady na energie nízké. Za vaše Bitcoiny nabízejí úrok 0,02% denně. Můžete si také vybrat 30-denní vázaný vklad s 15% ročním zhodnocením, nebo 90-denní se zhodnocením 17% ročně. Jelikož jde o nový projekt, tak zde bychom radili velkou opatrnost. O této společnosti toho není moc známo, takže opět naše rada: Investujte jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit. Vypadají spíše jako rizikový podnik, než seriózní „banka“.

Arbolet.net

Arbolet je v současnosti prezentován jako bitcoinová peněženka, ale taktéž nabízí bitcoinový spořící účet. Ten má v základu v porovnání s ostatními spíše nižší úrok 6% ročně. Výhodou k ostatním je však české prostředí i podpora (jedná se o českou službu). Arbolet funguje od roku 2015, ale dle zveřejněných článků je možné, že dříve působil na Deep webu. Registrace bývají buď uzavřené, nebo se uvolňují postupně.

OXBTC

OXBTC je služba, která investuje kryptoměny. Kombinují investice do těžby, obchodování a vklady do jiných investičních vkladových produktů. Nadšenci do digitálních měn mohou získat vysokou návratnost – v současnosti se jedná o 0,01% denně na běžná depozita a 8,5% ročně na vázaná.

halleybtc3 méně známé způsoby, jak na Bitcoinu získat úrok:

  • Můžete půjčovat peníze obchodníkům s Bitcoiny a na některých službách tak vydělávat úroky. Spousta burz nabízí pákové obchodování, což je způsob, jak může obchodník na jednotlivých obchodech více vydělat (ale i ztratit). Jde například o Poloniex, nebo Bitfinex.
  • Můžete svoje peníze půjčovat na P2P platformách. Ve srovnání se spořicími účty popsanými výše je výdělek vyšší, ale existuje větší riziko, že své Bitcoiny už neuvidíte! Příkladem budiž například BitBond a na další se zaměříme v jiném článku.
  • BitBays vyplácí malý úrok za všechny zůstatky na jejich stránce, ale pokud chcete vydělat více, je nutné peníze přesměrovat do jejich arbitrážního fondu, který v době psaní tohoto článku nabízel variabilní úrok ve výši 10-12% ročně a možnost investovat v Bitcoinech, dolarech a čínských juanech.

Poznámky

  • Složený úrok znamená, že se úrok reinvestuje a nadále tak uživatel vydělává na původní jistině a ještě se mu zúročuje připsaný úrok. Lidově řečeno jde o úroky z úroků.
  • Pákové obchody – Jedná se o pokročilou techniku, kdy si obchodník od brokera půjčí na daný obchod určitou částku a tu pak investuje a ze získaných výnosů vrátí původní půjčený kapitál, včetně úroků. Páka 1:100 například znamená, že si obchodník 99% objemu obchodu půjčil a jen jedno procento jsou jeho peníze. Asi není třeba zdůrazňovat, že z pákových obchodů plyne riziko velké ztráty, ale také velkého zisku. Když se kurz aktiva pohne o 1%, tak obchodník vydělá 100% svého vkladu a naopak…
  • Všechny služby výše jsou prověřené a otestované, s výhradami které jsme uvedli u některých z nich. Všichni výše popsaní poskytovatelé služeb pravidelně úrok vyplácí.
  • Goldmoney nabízí reinvestiční spořicí plán. Můžete si ho nastavit podle svého rozpočtu a finančních cílů. Prostě si vyberete, kolik chcete každý měsíc investovat, přeměníte své peníze na BTC a platforma za vás udělá zbytek. Vaše úspory tak v čase budou růst a nebude třeba hledat investice s minimálním vkladem.
  • Hledáte-li jen bezpečné úložiště pro své Bitcoiny na delší dobu, mohla by vás zajímat jedna služba Coinbase, zvaná trezor. Uživatelé peněženek na Coinbase mají na výběr zvláštní typ účtu, který je určen pro úschovu většího množství Bitcoinů na dlouhou dobu. Je to podobné, jako běžná peněženka. Ale tato peněženka neumožňuje okamžitý výběr – ten lze dokončit až po dalších ověřeních vaší identity a teprve po nějakém čase, kdy se dá proces výběru zvrátit. Nenechavý zloděj by tedy musel čekat na převod například celý den, během kterého lze transakci kdykoli zrušit.

Předchozí článek

Nakupujte Bitcoiny

Další článek

Obchodování s Bitcoiny

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE