Nakupujte Bitcoiny

Přemýšlíte, jak byste nakoupili digitální měnu Bitcoin? Nejjednodušší cesta do světa Bitcoinu je přes prostou koupi a existuje spousta způsobů, jak to udělat. Nejspíše budete kupovat buď na burze, nebo od ostatních uživatelů přes bitcoinové tržiště. Tento návod vám ukáže nejvyužívanější způsoby seřazené podle možností platby.

Nejčastější způsoby nákupu

Nákup přes kreditní kartu – Tomuto způsobu se budeme věnovat v samostatném článku.

Nákup přes bankovní účet – I tento způsob bude mít vlastní článek

Nákup za hotovost – Existují specializované služby, ale nejjednoduší je najít si obchodníka blízko svého bydliště a domluvit se s ním na nákupu za hotové. Toto lze zařídit u některých uživatelů například na localbitcoins.com.

Za Bitcoiny tedy lze platitnejrůznějšími způsoby, méně využívané metody, které nejsou v České Republice příliš rozšířené, jsou zmíněny níže. V nastávající sérii článků si vysvětlíme mnoho aspektů Bitcoinu, jejich způsoby nákupu a prodeje, jejich výhody a nevýhody.

Alternativní metody nákupu

Každý den se objevují další a další způsoby, jak za nákup Bitcoinu zaplatit. Následuje výčet méně populárních metod, o nichž si řekneme dále v seriálu:

  • PayPal
  • Dárkové certifikáty
  • Western Union
  • Karta Paysafe
  • Skrill
  • Telefon
  • Pokud chcete jen spekulovat, můžete také kupovat CFD kontrakty, jejichž podkladem je Bitcoin. Nedostanete samotné Bitcoiny, pouze cenný papír, jehož podkladem je cena Bitcoinu. Jelikož se jedná o obchodování na páku, tento způsob doporučuji pouze velmi zkušeným uživatelům, kteří mají praktické zkušenosti s finančními deriváty. Deriváty na Bitcoin mohou být velmi ziskové, ale zároveň také extrémně nebezpečné! V českých zemích není snadné sehnat deriváty na bitcoin (CFD, mimoburzovní opce…), proto bude lepší se v tomto případě obrátit na zahraničního brokera.

Jsem velmi rád, že nákup Bitcoinu je již v dnešní době standardizovanou záležitostí ve srovnání se situací například před rokem. A vzhledem k novým společnostem, které na trhu začínají působit, se dá čekat, že možnosti porostou i nadále. Zdaleka nejoblíbenější jsou ale stále nákupy přes bankovní účet, nebo kreditní kartu. Ani zdaleka vyčerpávající seznam je uveden výše, ale detailům se budeme věnovat v dalších článcích tohoto cyklu.

Asistovaný nákup Bitcoinů

Pro začínající uživatele Bitcoinu, ať již vážné, tak ty, kteří si ho chtějí jen „osahat“, nabízíme asistovaný nákup a to zcela bezplatně! Můžete nás kontaktovat prostřednictvím formuláře a my se Vám v nejkratší době přes email ozveme a se vším Vám poradíme. Nebojte se změny.

E-mail:
Zpráva:

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE