Bitstamp začne podporovat HW peněženky

Bitstamp, jedna z největších burz kryptoměn na světě, přidá podporu pro hardwarové peněženky Ledger, aby tak podpořila bezpečnost transakcí. Ledger je výrobce hardwarových peněženek a poskytovatel služeb v oblasti blockchainu. Umožňuje bezpečné blockchainové aplikace zejména pro firemní klientelu, ale hlavní činností firmy zůstávají hw peněženky.

HW peněženky tohoto výrobce mohou být integrovány do obchodních platforem, softwaru poskytovatelů on-line peněženek a dalších bitcoinových aplikací, čímž uživatel získá mnohem vyšší úroveň bezpečnosti. Tato technologie se jmenuje Blockchain Open Ledger Operating System (BOLOS – Operační systém otevřené účetní knihy blockchainu). Umožňuje spouštění open-source kódu a maximalizuje tak výkon a flexibilitu.

Jakmile bude hw peněženka integrována do obchodního rozhraní Bitstampu, budou moci uživatelé a obchodníci posílat své bitcoiny přímo do a z hardwarové peněženky, čímž se velmi sníží pravděpodobnost krádeže a narušení bezpečnosti. Integrace hw peněženky Ledger umožní uživatelům poslat bitcoiny po uzavření obchodu, což znamená jejich ochranu před napadením až do vlastního poslání.

HW peněženka je vlastně jen bezpečnější obdoba USB flash disku, která vyžaduje potvrzení každé transakce pomocí tlačítka, které musí uživatel vlastní rukou zmáčknout. Detaily transakce se pak ukazují na vlastním OLED displeji hw peněženky. Pokud by tedy případný hacker chtěl převést Bitcoiny, musel by být fyzicky přítomen u peněženky, aby dokázal transakci dokončit.

Lekce z napadení Bitfinexu

Minulý měsíc se z konkurenční burzy Bitfinex ztratily Bitcoiny za 70 milionů dolarů a to vedlo ke snížení kont všech uživatelů. A i když měla burza prostě špatně nastavené bezpečnostní protokoly, byla tato událost budíčkem, který ukázal všem ostatním, že obětí hackerského útoku se může stát kdokoli.

Integrace hw peněženky do rozhraní Bitstampu je efektivní metoda, jak přenechat kontrolu nad vlastními penězi a Bitcoiny zákazníkům burzy.  To v podstatě znamená, že kontrolu nad penězi nebude mít burza (jak je to u téměř všech ostatních burz), ale pouze zákazník. Tím se eliminuje možnost ztráty Bitcoinů v případě napadení burzy.

Z implementace hw peněženky od Ledgeru budou mít užitek nejen klienti, ale i sama burza, protože bude vědět, že v případě útoku jsou klientské účty v bezpečí. V dalších týdnech plánuje Bitstamp zavést podporu i dalších hw peněženek, jako je Trezor, aby měli uživatelé na výběr více možností, jak ochránit svoje prostředky.

Související

PŘIDEJTE SE DO DISKUZE